ZVEZDINA DOBRA UVERTIRA PRED KUP DERBI - Korneri došli glave Radniku

8

Štoperi Radovan Pankov i Srđan Babić doneli pobedu crveno-belima

Crvena zvezda – Radnik 4:1 (2:1)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 14.381. Sudija: Jovan Šegrt. Žuti kartoni: Mitošević, Kričak, Stanković, Stevanović (Radnik). Strelci: 0:1 Makarić u 23, 1:1 Pankov u 29, 2:1 Babić u 38, 3:1 Radulović (jedanaesterac) u 85, 4:1 Simić u 90. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov, Babić, Konatar (od 46. Degenek), Jovičić, Nikolić (od 46. Vulić), Garsija (od 46. Radulović), Gavrić (od 75. Simić), Tomane, Boaći (od 60. Pavkov). Trener: Dejan Stanković.

RADNIK: I. Kostić (od 86. N. Kostić), Stevanović, Stanković (od 86. Stojković), Makarić, Danoski (od 72. Mićić), Stamenković (od 72.  Georgiev), Pejčić, Dimitrić (od 66. Kojić), Kričak, Stojanović, Mitošević. Trener: Simo Krunić.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Radnik iz Surdulice sa 4:1, u utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Zvezda je na proslavi titule pred svojim navijačima igrala u izmenjenom sastavu, pošto je trener Dejan Stanković pružio priliku nekolicini mladih igrača.

Radnik je poveo u 23. minutu golom Milana Makarića, a četiri minuta pre toga viđena je sporna situacija pred golom crveno-belih, kada je Milan Gajić u šesnaestercu startovao na gostujućeg igrača Ognjena Dimitrića, a sudija je procenio da start nije za penal.

Izjednačio je Radovan Pankov u 29. minutu posle kornera, a domaći su u 38. minutu preokrenuli golom Srđana Babića na asistenciju Željka Gavrića, takođe posle kornera. Pobedu je osigurao debitant u seniorskom timu Zvezde Andrija Radulović pogotkom iz penala u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Veljko Simić u 90. minutu.

Zvezda je pobedom protiv Rada u prošlom kolu odbranila titulu, a posle 24. pobede u ligi prva je na tabeli sa 75 bodova. Radnik je pretrpeo 14. poraz i sa 30 bodova zauzima 10. mesto.

Fudbaleri Zvezde igraju u sredu u Humskoj protiv Partizana, polufinalnu utakmicu Kupa Srbije.

Semafor 28 kola Super lige:

Proleter (NS) - TSC 1:3 (Jovanović 54 - Lukić 6. jedanaesterac, Silađi 66, Zec 84)

Voždovac - Napredak 1:0 (Janković 75)

Javor - Vojvodina 1:3 (Zvekanov 82 - Zukić 56, 68, Jevremović 80. autogol)

Spartak - Partizan 3:2 (Nikolić 29, 58, Denković 69 - Stevanović 12, 44)

Crvena zvezda - Radnik 4:1 (Pankov 29, Babić 38, Radulović 85. jedanaesterac, Simić 90 - Makarić 23)

Čukarički - Inđija 0:1 (Bosančić 85)

15.00: Radnički (Niš) - Rad

17.00: Mladost - Mačva