Fulam se vratio u Premijer ligu, častio ih protivnički golman, Mitrović asistirao (VIDEO)

10

Najskuplja utakmica u svetu fudbala rešena je posle 120 minuta, krajnji ishod - Fulam se posle jedne sezone vratio u elitu

Fulam i Aleksandar Mitrović naredne sezone igraće u Premijer ligi. Sasvim zasluženo, s obzirom da je tim iz Londona nadigrao u finalu plej-ofa ekipu Brentforta, posle produžetaka - 2:1.

Nije bilo mnogo šansi u prvih 90 minuta, Fulam je bio nešto bolji rival, ali očigledno da im je nedostajao najbolji strelac Čempionšipa, srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

On je ušao u igru u 90. minutu, i bez dileme uneo je sigurnost svojim saigračima. Ali, pobednika ovog meča rešio je golman Brentforta Raja.

On je bespotrebno istrčao na jednu dubinsku loptu Fulama, glavom je loptu ispucao u polje, pa njegovom saigrači Norgardu nije preostalo ništa drugo nego da načini prekršaj na 40 metara od gola.

A tada je, konkretno u 105. minutu, levi bek Fulama Brajan sjajno "snimio" da golman rivala ne stoji baš najbolje, odnoso da očekuje centaršut. Gađao je njegov bliži ugao i pogodio, na zaprepašćenje igrača i stručnog štaba Brentforta.

Isti igrač je pogodio i posle duplog pasa sa Mitrovićem u 117. minutu. I tada je sve bilo gotovo, iako je Brentfort jurnuo u napad svim silama.

Doduše, Dalsgart je pogodio u 124. minutu, ali kako je Fulam krenuo sa centra sudija je svirao kraj. Na oduševljenje igrača Fulama.