Dva gola Mitrovića malo za bodove protiv Lidsa, poezija Evertona,Palas slavio na Old Trafordu (VIDEO)

1

Everton je upisao i drugu pobedu u novoj sezoni, dok je Vest Brom zabeležio i drugi poraz

Fudbaleri Evetrona pobedili su na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 5:2, u utakmici drugog kola Premijer lige. Everton je upisao i drugu pobedu u novoj sezoni, dok je Vest Brom zabeležio i drugi poraz.

Vest Brom je poveo u desetom minutu golom Grejdija Dianjane, ali je Everton preko Dominika Kalvert-Levina u 31. i Hamesa Rodrigesa u 45. minutu preokrenuo na 2:1.

U prvom minutu nadoknade vremena Kiran Gibs je dobio crveni karton zbog udaranja Rodrigesa, a nakon što je sudija odsvirao kraj prvog poluvremena "pocrveneo" je i trener Vest Broma Slaven Bilić zbog prigovora.

I sa igračem manje na terenu, Vest Brom je u 47. minutu izjednačio golom Mateusa Pereire, ali je samo sedam minuta kasnije Majkl Kin je doneo novu prednost domaćem timu. Pobedu Evertonu potvrdio je Kalvert-Levina sa dva nova pogotka, u 62. i 66. minutu.

Fudbaleri Evertona u narednom kolu gostuju Kristal Palasu, dok Vest Brom čeka još jedan težak zadatak pošto mu u goste dolazi Čelzi. Naš Branislav Ivanović nije bio u sastavu gostiju.

Fudbaleri Lidsa pobedili su na svom terenu ekipu Fulama sa 4:3, u utakmici drugog kola Premijer lige. Lids je, posle poraza od Liverpula u prvom kolu, stigao do prvih bodova, dok je Fulam pretrpeo i drugi poraz.

Domaći tim je poveo već u petom minutu pogotkom Eldera Košte, izjednačio je Aleksandar Mitrović u 34. minutu sa penala, a novu prednost Lidsu doneo je Mateuš Klih, takođe sa bele tačke, u 41. minutu.

Golovima Patrika Bamforda i Košte, u 50. i 57. minutu, Lids je stekao velikih 4:1, ali Fulam se nije predavao.

Prvo je u 62. minutu pogodio Bobi Rid, da bi pet minuta kasnije Mitrović svojim drugim golom na meču smanjio na 4:3 i dao nadu Fulamu da može do bodova, ali promene rezultata do kraja meča nije bilo.

Fudbaleri Lidsa u narednom kolu gostuju Šefildu, dok će Fulam prve bodove pokušati da osvoji na svom terenu u meču protiv Aston Vile.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u gostima Mančester junajted sa 3:1, u utakmici drugog kola Premijer lige. Palas je upisao i drugu pobedu, dok je Junajted, kojem je ovo bio prvi meč, porazom počeo novu sezonu.

Gostujući tim je poveo već u sedmom minutu golom Androsa Taunzenda, da bi na 2:0 iz ponovljenog penala povisio Vilfed Zaha u 74. minutu.

Doni van de Bek debitovao je za Junajted i odmah je postigao gol, u 80. minutu, ali to nije bilo dovoljno ekipi sa Old Traforda pošto je Zaha pet minuta kasnije potvrdio pobedu Kristal Palasa.

Nemanja Matić nije igrao za Junajted, dok je, na drugoj strani, Luka Milovojević u igru ušao u 88. minutu.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Vest Hem sa 2:1, u utakmici drugog kola Premijer lige. Aleksander Lakazet je u 25. minutu doveo Arsenal u vođstvo, izjednačio je Majkl Antonio u 45. minutu, a pobedu domećem doneo je Edvard Nketija u 86. minutu.

Semafor drugog kola Premijer lige:

Everton – VBA 5:2 (Kalvert-Levin 31, 62, 66, Rodrigez 45, Kin 54 – Dianjana 10, Pereira 47)
Lids – Fulam 4:3 (Košta 5, 57, Klih 41. jedanaesterac, Bamford 50 - Mitrović 34. jedanaesterac, 67, Rid 62)
Mančester junajted – Kristal Palas 1:3 (Van De Bek  80 – Tauzend 7, Zaha 74. jedanaesterac, 85)
Arsenal – Vest Hem 2:1 (Lakazet 25, Nketi 86 - Antonio 45)
13,00: Sautempton – Totenhem
15,00: NJukasl – Brajton
17,30: Čelzi – Liverpul
20,00: Lester – Barnli
19,00: Aston Vila – Šefild junajted
21,15: Vulverhempton – Mančester siti