Дортмунд лако против Менхегладбаха, два гола Халанда, асистенција Гаћиновића за победу у 92. минуту (ВИДЕО)

1

Фудбалери Борусије из Дортмунда победом су почели нову сезону у Бундеслиги, пошто су на свом терену победили Борусију Менхенгладбах са 3:0

Дортмунд је повео голом 17-годишњег Ђованија Рејне, а победу домаћег тима потврдио је Ерлинг Халанд са два поготка.

Први је постигао из пенала у 54. минуту, а потом је затресао мрежу и у 77. минуту, на асистенцију Џејдона Санча.

Фудбалери Хофенхајма победили су у гостима екипу Келна са 3:2, а нову сезону у Бундеслиги успешно су почели и Херта, Фрајбург и Аугсбург.

Уз два гола Андреја Крамарића, у четвртом минуту и трећем минуту надокнаде у првом полувремену са пенала, и поготком Себастијана Андерсона у 22. минуту на полувреме се отишло с вођство Хофенхајма од 2:1.

Доминик Дрекслер је у 86. минуту изједначио на 2:2, а победу гостима донео је Крамарић својим трећим голом на мечу, у 92. минуту. Асистент код победничког гола био је Мијат Гаћиновић.

Фудбалери Херте победили су у гостима екипу Вердера са убедљивих 4:1. Херта је головима Петера Пекарика и Додија Лукебакија у финишу првог полувремена повела са 2:0, да би победу гостујућег тима у 62. минуту практично потврдио Матеус Куња.

Деви Зелке је у 69. минуту погодио за 1:3, а коначан резултат поставио је Џон Кордоба у 90. минуту.

Фудбалери Аугсбурга су у гостима били бољи од Унион Берлина са 3:1. Рубен Варгас је у 41. минуту донео предност Аугсбургу, Мариус Бутлер је изјаданичио у 75. минуту, да би победу гостима донели Михаел Грегорич и Андре Хан головима у 82, односно 89. минуту.

Фрајбург је у гостима славио против Штутгарта са 3:2, док су Ајнтрахт и Арминија одиграли нерешено 1:1.

Семафор првог кола Бундеслиге:
Ајнтрахт – Билефелд 1:1 (Ан. Силва 62 – Суку 51)
Келн – Хофенхајм 2:3 (Андерсон 22, Дрекслер 86 – Крамарић 4, 45+3. једанаестерац, 90+2)
Штутгарт – Фрајбург 2:3 (Калајџић 71, Вамангитука 81 – Петерсен 8, Шалаи 26, Грифо 48)
Унион Берлин – Аугзбург 1:3 (Бултер 75 – Варгас 41, Грегорич 82, Хан 89)
Вердер – Херта 1:4 (Селке 69 – Пекарик 42, Лукебакио 45+2, Куња 62, Кордоба 90)
Дортмунд – Менхенгладбах 3:0 (Рејна 35, Халанд 54. једанаестерац, 77)
15,30: Лајпциг – Мајнц
18,00: Волфсбург – Леверкузен
Бајерн – Шалке 8:0 (Гнабри 4, 47, 59, Горецка 19, Левандовски 31. једанаестерац, Милер 69, Сане 71, Мусијала 81)