Четири гола Сона, четири асистенције Кејна, Мане решио дерби против Челзија (ВИДЕО)

0

Четири гола постигао је Сон Хјун Мин, а сваки пут асистент му је био Хари Кејн

Фудбалери Тотенхема победили су данас на гостујућем терену Саутемптон са 5:2, у утакмици другог кола Премијер лиге.

Четири гола постигао је Сон Хјун Мин, а сваки пут асистент му је био Хари Кејн. Јужнокорејски фудбалер голове је постигао у другом минуту надокнаде првог полувремена, у 47. минуту, 64. и 73. минуту.

Кејн је постигао пети гол у 82. минуту. Он је био стрелац и на почетку утакмице, у трећем минуту, али је после употребе ВАР технологије погодак поништен због офсајда.

Кејн је шести играч који је имао четири асистенције у једној премијерлигашкој утакмици, али први Енглез коме је то успело. Он је током целе прошле сезоне имао само две асистенције у Премијер лиги.

Двоструки стрелац у екипи из Саутемптона био је Дени Ингс, головима у 32. минуту и 89. минуту из једанаестерца.

Тотенхем сада има три бода, након што је у првом колу изгубио од Евертона (0:1). Саутемптон је претрпео и други пораз, након оног од Кристал Паласа (0:1) у првом колу.

Брајтон је одиграо сјајан меч на гостовању Њукаслу. Већ после седам минута Мопај је два пута погодио, први пут са беле тачке, други пут из игре.

До краја сусрета црно-бели нису успели да се врате у игру, чак су примили још један гол, седам минута пре краја, погодио је и Коноли.

Фудбалери Ливерпула победили су Челзи у гостима са 2:0. Двоструки стрелац за актуелног шампиона у Лондону био је Садио Мане, који је голове давао у 50. и 54. минуту.

Челзи је цело друго полувреме имао играча мање, пошто је Андреас Кристенсен у 45. минуту добио директан црвени картон.

Кристенсен је као последњи играч одбране срушио Манеа. Челзи је имао прилику да се врати у игру у 75. минуту, али Жоржињо није искористио пенал.

Фудбалери Лестера победили су Барнли на свом стадиону са 4:2. Лестер је забележио и другу победу у новој сезони, док је Барнлију то била тек прва утакмица.

Барнли је водио од 10. минута голом Криса Вуда, а Лестер је у 20. изједначио преко Харисона Барнса.

Резервиста Ерик Питер је у 50. аутоголом донео предност Лестеру, а на 3:1 је у 61. повећао Џејмс Џастин. Барнли је у 73. смањио заостатак поготком Џимија Дана, а коначних 4:2 у 79. минуту је поставио Денис Прет.

Семафор другог кола Премијер лиге:

Саутемптон – Тотенхем 2:5 (Ингс 32, 89 – Сон 45, 47, 64, 73, Кејн 82)

Њукасл – Брајтон 0:3 (Мопај 4. једанаестерац, 7, Коноли 83)

Челзи – Ливерпул 0:2 (Мане 51, 54)

Лестер – Барнли 4:2 (Барнс 20, Питер 50. аутогол Џастин 61, Прет 79 - Вуд 10, Дан 72)

19,00: Астон Вила – Шефилд јунајтед

21,15: Вулверхемптон – Манчестер сити

Евертон – ВБА 5:2 (Калверт-Левин 31, 62, 66, Родригез 45, Кин 54 – Диањана 10, Переира 47)

Лидс – Фулам 4:3 (Кошта 5, 57, Клих 41. једанаестерац, Бамфорд 50 - Митровић 34. једанаестерац, 67, Рид 62)

Манчестер Јунајтед – Кристал Палас 1:3 (Ван Де Бек  80 – Таузенд 7, Заха 74. једанаестерац, 85)

Арсенал – Вест Хем 2:1 (Лаказет 25, Нкети 86 - Антонио 45)