Atletiko ubedljiv protiv Granade, dva gola Suareza na debiju (VIDEO)

0

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Granadu sa 6:1, u utakmici trećeg kola španskog prvenstva

Atletiko je poveo u devetom minutu golom Dijega Koste, a zatim je u 16. minutu njegov saigrač Saul promašio penal.

Atletiko je drugi gol postigao u 47. minutu, kad je strelac bio Anhel Korea, a tri gola prednosti doneo je Žoao Feliks u 68. minutu.

Posle toga strelac u domaćem timu bio je i Markos LJorente, a zatim je dvostruki strelac bio Luis Suarez, koji je nedavno došao iz Barselone.

On je golove postigao u 85. minutu i trećem minutu nadoknade vremena. Jedini gol za Granadu postigao je Horhe Molina u 87. minutu.

Fudbaleri Levantea pobedili su na gostujućem terenu Osasunu sa 3:1, u utakmici trećeg kola španskog prvenstva. Osasuna je povela u 38. minutu golom Roberta Toresa, a gosti su izjednačili tri minuta kasnije pogotkom Gonzala Melera.

Levante je mogao da povede u 69. minutu, ali je Marti Rodžer promašio penal. Taj igrač je ipak u 77. minutu postigao gol za vođstvo Levantea, a konačan rezultat postavio je Hose Morales pogotkom u 81. minutu. Nemanja Radoja ušao je u igru u 86. minutu za Levante.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na gostujućem terenu Eibar sa 2:1, u utakmici trećeg kola španskog prvenstva.

Atletik je poveo u 40. minutu golom Unaja Lopesa, a izjednačio je Kike u 48. minutu. Fudbaler Atletika Injaki Vilijams postigao je pogodak u 68. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije poništen zbog ofsajda.

Pobedu ekipi iz Bilbaa doneo je Lopes, svojim drugim kolom na utakmici u 87. minutu.Marko Dmitrović branio je ceo meč za domaći tim.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostujućem terenu Kadiz sa 3:1. Domaćin je poveo u 48. minutu golom Salvadora Sančesa, a izjednačio je Luk de Jong, golom u 65. minutu.

Sevilja je povela golom Munira El Hadadija u 90. minutu, a konačan rezultat postavio je Ivan Rakitić u šestom minutu nadoknade. Hrvatski fudbaler se nedavno vratio u Sevilju iz Barselone.

Sevilji je u devetom minutu poništen gol, nakon što je posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno da je Lukas Okampos bio u ofsajdu.

Fudbaleri Valjadolida i Selte odigrali su nerešeno 1:1. Selta je povela u 44. minutu golom Jaga Aspasa, a izjednačio je Serhio Gvardiola pogotkom u 66. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Viljareal sa 4:0, u utakmici trećeg kola španskog prvenstva.

Dvostruki strelac bio je Ansu Fati, koji je golove postigao u 15. i 19. minutu. Treći gol postigao je Lionel Mesi iz penala u 35. minutu, a konačan rezultat postavio je fudbaler Viljareala Pau Tores, autogolom u 45. minutu.

Semafor trećeg kola La Lige:
Osasuna – Levante 1:3 (Tores 38 – Melero 41, Rožer 77, Morales 81)
Eibar – Bilbao 1:2 (Kike 48 – Lopez 40, 87)
Atletiko – Granada 6:1 (Kosta 9, Korea 47, Feliks 65, LJorente 72, Suarez 85, 90+3)
Kadiz – Sevilja 1:3 (Sančez 48 - De Jong 65, El Hadadi 90, Rakitić 90+6)
Valjadolid – Selta 1:1 (Gvardiola 66. jedanaesterac - Aspas 44)
Barselona – Viljareal 4:0 (Fati 15, 19, Mesi 35. jedanaesterac, Tores 45. autogol)
Alaves – Hetafe 0:0
Valensija – Ueska 1:1 (Vas 38 – Siovas 63)
Elče – Sosijedad 0:3 (Portu 55, Januzaj 77. jedanaesterac, Lopez 90+4)
Betis – Real 2:3 (Mandi 35, Karvaljo 37 – Valverde 14, Emerson 48. autogol, Ramos 82. jedanaesterac)