Gol Đuričića u pobedi Sasuola nad Specijom, Juve do boda u Rimu sa desetoricom (VIDEO)

0

Sasuolo je sa 4:1 slavio u gostima u prvom meču nedeljnog programa drugog kola Serije A

Fudbaleri Sasuola pobedili su na gostujućem terenu Speciju sa 4:1, u utakmici drugog kola italijanskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Sasuolo je poveo u 14. minutu golom srpskog fudbalera Filipa Đuričića, a osam minuta kasnije zbog ofsajda poništen je gol njegovog saigrača Frančeska Kaputa.

Specija je izjednačila pogotkom Andreja Galabinova u 30. minutu, a u 58. minutu ponovo je poništen gol Kaputa i opet zbog ofsajda.

Sasuolo je poveo u 64. minutu golom Domenika Berardija iz jedanaesterca, a dva minuta kasnije strelac je bio i Greguar Defrel.

I treći put poništen je gol Kaputa zbog ofsajda, u 69. minutu, a taj igrač ipak je postigao gol u 76. minutu i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Verone pobedili su na svom terenu Udineze sa 1:0, u utakmici drugog kola italijanskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli. Jedini gol postigao je Andrea Favili u 57. minutu.

Fudbaleri Napolija su pobedili kao domaćini Đenovu 6:0, u drugom kolu italijanskog prvenstva.

Strelci za Napoli su bili Irving Lozano u 10. i 65. minutu, Pjotr Zjelinjski u 46, Dris Mertens u 57, Elif Elmas u 69. minutu i Mateo Politano u 72. minutu.

U drugoj utakmici, Milan je u gostima pobedio Krotone sa 2:0. Golove za Milan su postigli Frank Kesi iz penala u 45. minutu i Brahim Dias u 50. minutu.

Fudbaleri Rome i Juventusa su u Rimu odigrali nerešeno 2:2, u drugom kolu italijanskog prvenstva. Povela je Roma u 31. minutu golom Žordana Veretua iz penala, da bi Kristijano Ronaldo izjednačio u 44. minutu takođe iz penala.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Žordan Veretu je ponovo bio strelac i doneo prednost Romi, a konačan rezultat postavio je novim golom Ronaldo u 69. minutu.

Juventus je od 62. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Adrijan Rabio.

Semafor drugog kola Serije A:
Specija – Sasuolo 1:4 (Galabinov 30 – Đuričić 12, Berardi p. 64, Defrel 66, Kaputo 76)
Verona – Udineze 1:0 (Favili 57)
Napoli – Đenova 6:0 (Lozano 10, Zjolinski 46, 65, Mertens 57, Elmas 69, Politano 72)
Krotone – Milan 0:2 (Kesi 45+2. jedanaesterac, Dijaz 50)
Roma – Juventus 2:2 (Veretu 31. jedanaesterac, 45+1 - Ronaldo 44. jedanaesterac, 69)
20,45: Bolonja – Parma
Torino – Atalanta 2:4 (Beloti 11, 43 – Gomez 13, Mjuriel 21, Hateber 42, De Ron 54)
Kaljari – Lacio 0:2 (Lacari 4, Imobile 74)
Sampdorija – Benevento 2:3 (Kvaljarela 8, Koli 18 – Kaldirola 33, 72, Leticija 88)
Inter – Fiorentina 4:3 (Martinez 45+2, Kečerini 52. autogol, Lukaku 87, Dambrozio 89 – Kuame 3, Kastrovili 57, Kjeza 63)