Monako slavio sa devetoricom protiv Mitrovićevog Strazbura, bod Ristiću (VIDEO)

1

U prvom meču dana, u duelu Bordoa i Nice, mreže se nisu tresle

Monako se pobedom protiv Strazbura probio u vrhu tabele, ali su do tog trijumfa došli tako što su meč završili sa devetoricom igrača.

Tim iz Kneževine je imao dva gola prednosti posle prvog poluvremena, ali se potom svašta dešavalo u nastavku.

Napre je Šairi vratio nadu Strazburu, ali je Ben Jeder svojim drugim pogotkom omogućio Monako po drugi put dva gola viška.

Nedugo potom, u 53. minutu iskljućčen je Čuameni, a od 67. minuta Monako je ostao sa devetoricom, kad je teren morao da napusti Disasi.

Do kraja meča tim Stefana Mitrovića postigao je samo jedan pogodak, i to sa bele tačke. Kod domaćih, reprezentativac Srbije Strainja Pavllović ponovo nije bio u protokolu.

U vrhu tabele je i Monpelje, koji je na gostovanju Dižonu osvojio bod. Za goste novopečeni reprezentativac Srbije Mihailo Ristić igrao je do 83. minuta, dok je Petar Škuletić ostao na klupi.

Semafor petog kola Lige 1:
Bordo – Nica 0:0
Anže – Brest 3:2 (Tiob 22, Traore 78, Fulgini 80 – Munije 3. jedanaesterac, Šarbonije 32)
Dižon – Monpelje 2:2 (Dina 8, Ekuel 60 – Delor 50, Savanije 90. jedanaesterac)
Monako – Strazbur 3:2 (Ben Jeder 9, 53, Agilar 45+1 – Šairi 46, Ažork 70. jedanaesterac)
Nim – Lens 1:1 (Ferat 87 – Ganago 34)
Lorijen – Lion 1:1 (Visa 63 - Duboa 74)
Rems – PSŽ 0:2 (Ikardi 9, 62)
Lil – Nant 2:0 (Paloa 43. autogol, Jilmaz 87. jedanaesterac)
Sent Etjen – Ren 0:3 (Aguerd 33, Žirasi 52, Uno 89)
Marselj – Mec 1:1 (Sanson 90+5 – Niane 71)