Horor meč za Mitrovića, prvo promašio, pa skrivio penal, Fulamu bod (VIDEO)

10

Mogao je Fulam do prve pobede po povratku u Premijer ligu, ali Aleksandar Mitrović nije imao svoj dan

Pamtiće srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović meč na gostovaunj Šefild junajtedu. NJegov Fulam je posle vrlo lošeg prvog poluvremena, imao priliku da dođe u vođstvo, ali je Srbin sa bele tačke pogodio prečku.

Ipak, tim iz Londona je poveo posle sjajne solo akcije Lukmana u 77. minutu poveo. No, ponovo Mitrović nije imao sreće, skrivio je jedanaesterac u 85. minutu, što je sudija i potvrdio posle pregledanog VAR-a. Siguran realizotaor bio je Šarp.

Imao je Mitrović u finišu meča još dve prilike, ali je golman Šefilda Ramsdejl bio fantastičan.

Fudbaleri Kristal Palasa odigrali su na svom terenu u Londonu nerešeno 1:1 protiv Brajtona, u utakmici petog kola Premijer lige.

Kristal Palas je poveo u 19. minutu golom Vilfreda Zahe iz penala, a bod Brajtonu doneo je Aleksis Mekalister pogotkom u 90. minutu. Obe ekipe prekinule su niz od po dva poraza i prvi put u sezoni odigrale nerešeno.

Fudbaleri Totenhema odigrali su na svom terenu u londonskom derbiju sa Vest Hemom neršeno 3:3, u utakmici petog kola Premijer lige.

Do 16. minuta Totenhem je stekao tri gola prednosti. Prvi gol postigao je Son Hjunmin u prvom minutu, a zatim je dvostruki strelac bio Hari Kejn, u osmom i 16. minutu.

Vest Hem je izjednačio golovima u završnici. Prvo je strelac bio Fabijan Balbuena u 82. minutu, a zatim je autogol postigao Davinson Sančes u 85. minutu. Bod gostima doneo je Manuel Lansini u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Semafor 5. kola Premijer lige:

Everton – Liverpul 2:2 (Kin 19, Kalvert-Luin 81 – Mane 3, Salah 72)

Čelzi – Sautempton 3:3 (Verner 15, 28, Haverc 59 - Ings 43, Adams 57, Vestergard 90+2)

Mančester siti – Arsenal 1:0 (Sterling 23)

NJukasl – Mančester junajted 1:4 (Šo 2. autogol - Megvajer 23, Fernandes 86, Van-Bisaka 90+1, Rašford 90+6)

Šefild junajted – Fulam 1:1 (Lukman 77 - Šarp 85. jedanaesterac)

Kristal Palas – Brajton 1:1 (Zaha 19. jedanaesterac - Mekalister 90)

Totenhem – Vest Hem 3:3 (Son 1, Kejn 8, 16 - Balbuena 82, Sančez 85. autogol, Lancini 90+4)

20,15: Lester – Aston Vila

18,30: VBA – Barnli

21,00: Lids - Vulverhemton