Лајпциг држи прво место у Бундеслиги, петарда Бајерна, Дортмунду рурски дерби (ВИДЕО)

0

Лајпциг има 13 бодова и први је на табели испред Бајерн Минхена

Фудбалери Лајпцига победили су Херту са 2:1, у петом колу Бундеслиге. И то после преокрета, с обзиром да су Берлинци повели голом Kордобе у осмом минуту.

Преокрет и останак на првој позицији Лајпцигу донели су Упамекано, који је изједначио у 11. минуту, и Сабицер у 77. из једанаестерца. Гости су меч завршили са десеторицом, искључен је Зејфук.

Бајерн је био убедљив, победом над Ајнтрахтом у Минхену, славио је са 5:0. Наравно, најбољи играч Европе Роберт Левандовски је постигао прва три гола за свој тим, а потом га је тренер Флик извео из игре. До краја погађали су још Сане и Мусијала.

Борусија Менхенгладбах је са 3:2 победила Мајнц у гостима, док су Унион и Фрајбург у Берлину играли 1:1.

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су на свом терену Шалке са 3:0, у утакмици петог кола немачке Бундеслиге.

Голове за Дортмунд у дербију Рура постигли су Мануел Акањи у 55, Ерланг Халанд у 61. и Матс Хумелс у 78. минуту.

Дортмунд је уписао четврту победу у шампионату и трећи је на табели са 12 бодова, колико има и другопласирани Бајерн из Минхена, односно има бод мање од Лајпцига.

Семафор петог кола Бундеслиге:
Бајерн – Ајнтрахт 5:0 (Левандовски 10, 26, 60, сане 72, Мусијала 90+1)
Мајнц – Менхенгладбах 2:3 (Матета 23, 36 - Штиндл 15, Хофман 76. једанаестерац, Гинтер 83)
Лајпциг – Херта 2:1 (Упамекано 11, Сабицер 77. једанаестерац - Кордоба 8)
Унион Берлин – Фрајбург 1:1 (Андрич 36 - Грифо 34)
Дортмунд – Шалке 3:0 (Аканђи 55, Халанд 61, Хумелс 78)
15,30: Волфзбург – Арминија
18,00: Вердер – Хофенхајм
20,30: Леверкузен – Аугзбург
Штутгарт – Келн 1:1 (Мангала 1 – Андерсон 23)