Lajpcig drži prvo mesto u Bundesligi, petarda Bajerna, Dortmundu rurski derbi (VIDEO)

0

Lajpcig ima 13 bodova i prvi je na tabeli ispred Bajern Minhena

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Hertu sa 2:1, u petom kolu Bundeslige. I to posle preokreta, s obzirom da su Berlinci poveli golom Kordobe u osmom minutu.

Preokret i ostanak na prvoj poziciji Lajpcigu doneli su Upamekano, koji je izjednačio u 11. minutu, i Sabicer u 77. iz jedanaesterca. Gosti su meč završili sa desetoricom, isključen je Zejfuk.

Bajern je bio ubedljiv, pobedom nad Ajntrahtom u Minhenu, slavio je sa 5:0. Naravno, najbolji igrač Evrope Robert Levandovski je postigao prva tri gola za svoj tim, a potom ga je trener Flik izveo iz igre. Do kraja pogađali su još Sane i Musijala.

Borusija Menhengladbah je sa 3:2 pobedila Majnc u gostima, dok su Union i Frajburg u Berlinu igrali 1:1.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Šalke sa 3:0, u utakmici petog kola nemačke Bundeslige.

Golove za Dortmund u derbiju Rura postigli su Manuel Akanji u 55, Erlang Haland u 61. i Mats Humels u 78. minutu.

Dortmund je upisao četvrtu pobedu u šampionatu i treći je na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bajern iz Minhena, odnosno ima bod manje od Lajpciga.

Semafor petog kola Bundeslige:
Bajern – Ajntraht 5:0 (Levandovski 10, 26, 60, sane 72, Musijala 90+1)
Majnc – Menhengladbah 2:3 (Mateta 23, 36 - Štindl 15, Hofman 76. jedanaesterac, Ginter 83)
Lajpcig – Herta 2:1 (Upamekano 11, Sabicer 77. jedanaesterac - Kordoba 8)
Union Berlin – Frajburg 1:1 (Andrič 36 - Grifo 34)
Dortmund – Šalke 3:0 (Akanđi 55, Haland 61, Humels 78)
15,30: Volfzburg – Arminija
18,00: Verder – Hofenhajm
20,30: Leverkuzen – Augzburg
Štutgart – Keln 1:1 (Mangala 1 – Anderson 23)