Почетна / Фудбал / Велика петорка

Фиорентина сигурна против Удинезеа, гол Миленковића (ВИДЕО)

Каљари бољи од Кротонеа, Големић одиграо цео меч, Вулић ушао са клупе, реми Јувентуса

Фудбалери Фјорентине победили су вечерас на свом терену екипу Удинезеа са 3:2, у утакмици петог кола италијанске Серије А.

Фјорентина је повела у 11. минуту голом Гаетана Кастровилија, десет минута касније на 2:0 је повисио Никола Миленковић, да би Стефано Окака у 43. минуту смањио на 2:1.

Кастровили је својим другим голом на мечу у 51. минуту поново донео два гола предности Фиорентини, а коначан резултат поставио је Окака у 86. минуту.

Фјорентина је прекинула низ од три меча без победе и сада је десета на табели са седам поена, док је Удинезе после четвртог пораза у сезони на 18. позицији са три освојена бода.

Фудбалери Фјорентине ће у наредном колу гостовати Роми, док ће Удинезе дочекати Милан.

Фудбалери Каљарија победили су Кротоне са 4:2 у мечу 5. кола Серије А.

Гости су први стигли до предности, стрелац је у 21. минуту био Масијас, да би домаћи тим преко Ликогјаниса у 25 и Симеонеа у 35. дошли до 2:1. Молина је у 43. минуту погодио за Кротоне, али је Сотил у 45. Поново донео вођство Каљарију. Коначних 4:2 „поставио“ је Жоао Педро у 85. минуту.

Владимир Големић одиграо је цео меч за госте, док је Милош Вулић у игру ушао у 62. минуту.

Фудбалери Наполија победили су данас на гостујућем терену Беневенто са 2:1, у утакмици петог кола италијанског првенства.

Беневенто је повео у 30. минуту голом Роберта Инсињеа, а затим је са друге стране у 48. минуту због офсајда поништен гол његовог старијег брата Лоренца Инсињена.

Наполи је изједначио у 60. минуту голом Лоренца Инсињеа, а победу је донео Андреа Петања поготком у 67. минуту.

Беневенто је претрпео други узастопни пораз, укупно трећи у лиги.

Фудбалери Парме одиграли су нерешено 2:2 са Специјом на свом терену.

Специја је повела са 2:0 головима Џулијана Шабоа у 28. и Кевина Агудела у 31. минуту. Парма је три минута касније смањила заостатак поготком Рикарда Гаљола, а бод домаћима обезбедио је Јурај Куцка, голом из пенала у другом минуту надокнаде времена.

Фудбалери Јувентуса и Вероне одиграли су вечерас нерешено 1:1, у утакмици петог кола италијанске Серије А.

Андреа Фавили је у 60. минуту донео предност Верони и гостујући тим је ту предност чувао до 78. минута када је Дејан Кулушевски изједначио и донео бод Јувентусу.

После пет одиграних кола, Јувентус је пети на табели са девет бодова, док је Удинезе осми са бодом мање.

Фудбалери Јувентуса ће у наредном колу  гостују Специји, док ће Верона дочекати Беневенто.

Семафор 5. кола Серије А:

Сасуоло – Торино 3:3 (Ђуричић 71, Кирикеш 84, Капуто 85 – Линети 33, Белоти 77, Лукић 79)

Аталанта – Сампдорија 1:3 (Запата 80. једанаестерац - Кваљарела 13, Торсби 59, Јанктон 90)

Ђенова – Интер 0:2 (Лукаку 64, Д'Амброзио 79)

Лацио – Болоња 2:1 (Алберто 54, Имобиле 76 - Де Силвестри 90+2)

Каљари – Кротоне 4:2 (Ликогјанис 25, Симеоне 35, Сотил 45, Жоао Педро 85 – Масијас 21, Молина 43)

Беневенто – Наполи 1:2 (Р. Инсиње 30 - Л. Инсиње 60, Петања 67)

Парма – Специја 2:2 (Гаљоло 34, Куцка 90+2. једанаестерац - Шабо 28, Агудел 41)

Фjорентина – Удинезе 3:2 (Кастровили 11, 51, Миленковић 21 - Окака 43, 86)

Јувентус – Верона 1:1 (Кулушевски 78 - Фавили 60)

20,45: Милан – Рома