Почетна / Фудбал / Велика петорка

Минимална победа Ситија, Челзи сигуран против Барнлија (ВИДЕО)

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима Шефилд јунајтед са 1:0, у утакмици седмог кола Премијер лиге.

Једини гол на мечу постигао је Кајл Вокер у 28. минуту. Добио је сјајан пас Кевина де Брујнеа, повукао је лопту и сјајно шутирао и погодио са велике удаљености.

Сити је уписао трећу победу од почетка шампионата и тренутно је седми на табели са 11 бодова.

На другој страни, Шефилд је и даље без победе, а после шестог пораза налази се на претпоследњем месту са само једним освојеним бодом.

Фудбалере Ситија у наредном колу очекује дерби против Ливерпула на домаћем терену, док ће Шефилд гостовати Челзију.

Фудбалери Челзија победили су у гостима екипу Барнлија са 3:0. Челзи је повео у 26. минуту голом Хакима Зијеха, на 2:0 повисио је Курт Зума у 63. минуту, а све дилеме око победника решио је Тимо Вернер седам минута касније.

Ливерпул преживео

Ливерпул је после преокрета победио Вест Хем (2:1), вратио се на прво место и изједначио клупски рекорд. Непоражен је на 63 лигашка меча на Енфилду: 52 победе и једанаест нерешених резултата гол-разликом 166:42.

Ливерпул је последњу утакмицу на „Енфилду” изгубио 23. априла од Кристал паласа (1:2). Вест Хем је припретио да би могао да прекине серију, али није имао баш чврсту основу за оптимизам.

Форналс је у десетом минуту искористио грешку штопера Ливерпула Гомеза и шутем са 15 метара погодио доњи десни угао гола домаћих.

Тај гол је подсетио да су Чекићари на 58 лигашких гостовања на Енфилду остварили само три победе (1928, 1963, 2015).

Вођство гостију није узнемирило Ливерпул. Шампион је наставио да игра мирно. Појачавање притиска на гол донео је резултат у 42. минуту кад је леви бек Вест Хема Масуаку у шеснаестерцу саплео у нападача Ливерпула Салаха и скривио једанаестерац из кога је Египћанин изједначио на 1:1.

У наставку је играно на један гол и било је само питање тренутка кад ће одбрана Чекићара да попусти. То се догодило у 72. минуту, кад је Жота из пет метара затресао мрежу, али је гол оправдано поништен јер је претходно Мане фаулирао голмана Вест Хема Фабијанског.

У 85. минуту није било грешке. После дугог напада Ливерпула, Шаћири је гурнуо лопту кроз одбрану Вест Хема, иза одбране гостију утрчао Жота и уписао се у стрелце – 2:1.