Вердер стигао до бода против Бајерна, реми Хофенхајма, четири гола Халанда (ВИДЕО)

0

Фудбалери Бајерна из Минхена и Вердера одиграли су нерешено 1:1, у утакмици осмог кола немачке Бундеслиге

Вердер је повео голом Максимилијана Егенштајна у 45. минуту, да би коначан резултат поставио Кингсли Коман у 62. минуту.

Истим резултатом завршен је и меч Борусије Менхегладбах у Аугсбурга. Борусија је повела голом Флоријана Нојхауса у петом минуту.

Играч Аугсбурга Рафаел Фрамбергер добио је други жути картон у 66. минуту, а његова екипа је упркос играчу мање дошла до изједначења у 88. минуту голом Данијела Калигурија.

Фудбалери Хофенхајма и Штутгарта одиграли су нерешено 3:3. Хофенхајм је повео голом Кристофа Баумгартнера у 16. минуту, да би Штутгарт до краја првог полувремена преокренуо и повео головима Николаса Гонзалеса у 18. минуту и Силаса Вамангитуке у 27. минуту.

У другом полувремену Хофенхајм долази до вођства головима Рајана Сесењона у 48. минуту и голом Андреја Крамарића из пенала у 71. минуту, а коначан резултат поставио је Марк Оливер Кемпф у 92. минуту.

Волфсбург је у гостима победио Шалке са 2:0, док је Бајер Леверкузен био бољи од Арминије, такође у гостима, са 2:1.

Фудбалери Ајнтрахта и Лајпцига играли су у Франкфурту нерешено 1:1. Ајмен Баркок је у 43. минуту довео Ајтрахт у војство, а изједначио је Јусуф Поулсен у 57.

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су Херту са 5:2. Четири гола у Берлину дао је норвешки нападач Ерлинг Халанд. Још гол за Борусију дао је Рафаел Гереро, док је два поготка за Херту постигао Матеус Куња.

Семафор осмог кола Бундеслиге:
Арминија – Леверкузен 1:2 (Храдецска 47. аутогол – Бејли 27, Драговић 88)
Менхегладбах – Аугзбург 1:1 (Нојхаус 5 – Калигури 88)
Бајерн – Вердер 1:1 (Коман 62 – Егештејн 43)
Хофенхајм – Штутгарт 3:3 (Баумгартнер 16, Сасењон 48, Крамарић 71. једанаестерац – Гонзалез 18, Вамангитука 27, Кемф 90+2)
Шалке – Волфзбург 0:2 (Вергхост 3, Шлагер 24)
Ајнтрахт – Лајпциг 1:1 (Баркок 43 - Поулсен 57)
Херта – Дортмунд 2:5 (Куња 33, 79. једанаестерац - Халанд 47, 49, 62, 79, Гереро 70)
15,30: Фрајбург – Мајнц
18,00: Келн – Унион Берлин