Brajton u nadoknadi do boda protiv Liverpula, petarda Sitija (VIDEO)

0

Fudbaleri Brajtona i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 10. kola Premijer lige

Brajton je priliku za vođstvo imao u 20. minutu kada je Nil Mope promašio jedanesterac, a u nastavku prvog poluvremena ekipi Liverpula je u 34. minutu poništen pogodak nakon pregleda video snimka, a zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Mohamed Salah.

U drugom poluvremenu Liverpul je poveo golom Dioga Žote u 60. minutu, da bi u 84. minutu nakon konsultacije sa VAR-om Liverpulu i drugi put na meču poništen gol, ovog puta zbog ofsajda u kojem se našao Sadio Mane.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je Nemac Paskal Gros bio precizan sa "bele tačke" i tako doneo bod ekipi Brajtona.

Liverpul se posle nekompletnog 10. kola Premijer lige nalazi na prvom mestu sa 21 bodom, dok je ekipa Brajtona osvojila 10. bod i nalazi se na 16. mestu.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na domaćem terenu ekipu Barnlija sa 5:0.

Prva dva gola na meču postigao je Rijad Marez u 6. i 22. minutu, a poslednji, treći u prvom poluvremenu Benžamen Mendi u 41.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola.

Prvo je u 67. strelac bio Feran Tores, a konačan rezultat je dva minuta kasnije postavio Marez, svojim trećim golom.

Autogol koji je postignut u 76. minutu od strane golmana Barnlija, Bejlija Pikoka Farela poništen je pregledanjem video snimka zbog ofsajd pozicije.

Mančester siti se trenutno nalazi na osmoj pozciji u Premijer ligi sa 15 bodova, dok je Barnli na 17. mestu sa pet.

Fudbaleri Lidsa pobedili su Everton u gostima sa 1:0 lige.

Strelac u Liverpulu bio je Rafinja u 79. minutu.

Everton je šesti na tabeli sa 16 bodova, dok Lids ima 14 i zauzima 11. mesto u engleskom prvenstvu.

Fudbaleri Vest Bromviča pobedili su Šefild sa 1:0.

Strelac u Birmingemu bio je Konor Galager u 13. minutu.

VBA je ostvario prvu pobedu ove sezone u Premijer ligi i sa šest bodova je izašao iz zone ispadanja.

Šefild još nema pobedu, ima jedan bod i poslednji je na tabeli fudbalskog prvenstva Engleske.

Naš Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za VBA.