Атомски реми Бајерна и Лајпцига у Минхену – 3:3 (ВИДЕО)

2

Једина екипа која је уписала победу била је Арминија, која је на свом терену славила против Мајнца са 2:1

Томас Милер чува трон. Бајерн је захваљујући офанзивном везисти који је постигао два гола и Кингслију Коману, који је уписао три асистенције стигао до ремија у дербију против Лајпцига (3:3), који ће жалити због пропуштених прилика, поготово при резултату 3:2, када су у два наврата Форсберг и Нкунку излази један на један са Нојером, али нису успели да га савладају.

Лајпциг је од првог минута попказао да није дошао да се брани. Тренер Јулијан Нагелсман је извео офанзивну поставу, са чак три нападача.

С друге стране Ханси Флик је играо у класичној фомацији где је само Левандовски био у Нападу, али је имао помоћ тројице офанзивних везиста, Санеа, Милера и Комана.

У првих 15. минута виђене су две одличне прилике, по једна са сваје стране. У 19. минуту гости су стигли до предности. Емил Форсберг је одлично прошао по десној страни, видео је у шеснаестерцу Нкункуа, који је изашао један на један са нојером и мајсторски је боцнуо лопту и послао је иза леђа Нојера.

После овог гола Бајерн је почео да игра много боље. Ређале су се шансе, а у 30. минуту резервиста Јамал Мусиал који је ушао у игру само неколиком минута пре тога због повреде Хавија Мартинеза је успео да се упише у стрелце.

Само четири минута касније Коман је поново у улози асистента, а стрелац је био Томас Милер, који је постигао гол.

Није се дуго чекало на одговор Лајпцига. Гости су стигли до изједначења само три минута после гола Милера. Хаидара је одлично упослио Клајверта, који је одлично одреаговао и постигао гол.

Лајпциг је жестоко кренуо и у другом полувремену. После само три минута игре успели су да постигну гол. Анхелилњо је одлично прошао по десној страни центрирасо, а у шеснаестерцу се најбоље снашао Форсберг који је по други пут донео предност Лајпцигу у овом мечу.

Фудбалери Ајнтрахта и Борусије Дортмунд одиграли су нерешено 1:1, у утакмици десетог кола немачке Бундеслиге.

Даичи Камада је већ у деветом минуту донео предност Ајнтрахту, а изједначење и бод Дортмунду донео је Ђовани Рејна у 56. минуту.

Филип Костић је одиграо цео меч за Ајнтрахт. Дортмунд је трећи на табели са 19 бодова, док је Ајнтрахт осми са шест бодова мање.

Фудбалери Фрајбурга и Борусије Менхенгладбах одиграли су нерешено 2:2. Менхенгладбах је повео у 23. минуту поготком Брела Ембола, али је домаћи тим преокренуо головима Филипа Линхарта у 32. и Винченца Грифоа са пенала у 49. минуту. Аласан Плеа је у само минут после вођства Фрајбурга изједначио за коначних 2:2.

Без победника је завршен и меч Келна и Волфсбурга - 2:2. Домаћи тим је повео у 18. минуту голом Јана Тилмана, 11 минута касније изједначио је Максимилијан Арнолд, а нову предност Келну донео је Ондреј Дуда у 43. минуту. Коначних 2:2 поставио је Ваут Вегхорст на самом почетку другог полувремена, у 47. минуту.

Једина екипа која је уписала победу била је Арминија, која је на свом терену славила против Мајнца са 2:1. Арминија је сада на 16. месту на табели са седам бодова, док је Мајнц позицију испод са два бода мање.

Семафор десетог кола Бундеслиге:
Арминија – Мајнц 2:1 (Претл 21, Доан 31 – Стогер 82)
Ајнтрахт – Дортмунд 1:1 (Камада 9 – Реина 56)
Келн – Волфзбург 2:2 (Тилеман 18, Дуда 43 - Арнолд 29, Вегхорст 47)
Фрајбург – Менхенгладбах 2:2 (Лиенхарт 32, Грифо 49 – Емболо 23, Плеа 50)
Бајерн – Лајпциг 3:3 (Мусиала 30, Милер 34, 75 – Нкунку 19, Клајверт 39, Форсберг 48)
15,30: Вердер – Штутгарт
18,00: Шалке – Леверкузен
20,30: Хофенхајм – Аугзбург
Херта – Унион Берлин 3:1 (Пекарик 51, Пјонтек 74, 77 – Авоњи 20)