Почетна / Фудбал / Велика петорка

Компанија Хуавеј позвала Гризмана на разговор

Гризман је рекламирао паметне телефоне компаније Хуавеј, али је прошлог четвртка прекинуо партнерство због, како је рекао „озбиљних сумњи” да је та компанија ;тестирала софтвер који препознаје лица Ујгура, са намером да помогне властима у Пекингу у надзору те етничке групе
ФОТО: ЕПА/Хуанхо Мартин

Кинеска компанија Хуавеј жели да разговара са фудбалером Барселоне Антоаном Гризманом о његовој одлуци да прекину сарадњу због, како је навео, ;основане сумње да тај технолошки гигант доприноси репресији над Ујгурима, претежно муслиманском мањином у Кини.

Гризман је рекламирао паметне телефоне компаније Хуавеј, али је прошлог четвртка прекинуо партнерство због, како је рекао „озбиљних сумњи” да је та компанија ;тестирала софтвер који препознаје лица Ујгура, са намером да помогне властима у Пекингу у надзору те етничке групе.

Хуавеј је одговорио позивом Гризману на разговоре током којих би се упознао о раду „на највишем нивоу, унутар компаније” на решавању питања људских права, једнакости и дискриминације.

- Хуавеј се противи дискриминацији свих врста, укључујући и употребу технологије за вршење етничке дискриминације. Не развијамо или продајемо системе који идентификују људе према њиховој етничкој групи и не одобравамо употребу наших технологија за дискриминацију и угњетавање чланова било које заједнице - наводи се у саопштењу компаније Хуавеј.

Гризман је прошле недеље позвао Хуавеј да одбаци оптужбе, осуди репресију над Ујгурима и да искористи свој утицај да побољша људска права.

- Нисмо и никада нећемо подржати употребу технологије за дискриминацију рањивих или маргинализованих група - навео је Хуавеј.

Истрага агенције Асошиејтед прес показала је да кинеске власти користе драконске мере како би знатно смањиле наталитет Ујгура и других муслиманских мањина у земљи.

Кина се претходних година нашла на удару оптужби да више од милион људи, Ујгура и других претежно муслиманских мањина у региону Синкјанг, држи у камповима који су налик затворима.

Кинеске дипломате тврде да Пекинг не држи политичке затворенике и инсистирају да ти кампови пружају људима професионално образовање.

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

koliko USA drzi starosedelaca u rezervatima.....ne pruzajuci im nista sto moze da uveca njihov uticaj na otetu im zemlju od starne doseljenika iz evrope....koliko drze tamnoputih ljudi u getima......kineza po kineskim cetvrtima...pa oni drze polovinu populacije na margini...
heh indijanci
Jesu to oni sto su bese zrtvovali ljude na oltarima, kojima je vrhunac tehnologije bio tipi, nisu znali za tocak, a i dalje su dobili kazine i zemlju jer, eto? Da nismo i mi oteli zemlju od Vizantinaca istom logikom, a? Ajde ne laprdaj.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.