Мајнц изненадио Лајпциг, Костић и Јовић стрелци у победи Ајнтрахта (ВИДЕО)

Фудбалери Мањца победили су данас на свом терену Лајпциг са 3:2, у утакмици 18. кола немачке Бундеслиге.

Лајпциг је головима Тајлера Адамса у 15. и Марсела Халстенберга у 30. минуту два пута у првом полувремену имао вођство, али је Мајнц оба пута стизао заостатак головима Мусе Ниакатеа, у 24. и 35. минуту.

Коначан резултат поставио је Леандро Бареиро Мартинс у 50. минуту меча.

Лајпциг је доживео трећи пораз у шампионату, али је и даље други на табели са 35 бодова, док је Мајнц претпоследњи са десет освојених бодова.

Фудбалери Ајнтрахта победили су у гостима Арминију са убедљивих 5:1.

Андре Силва је "начео" мрежу Унион Берлина у 25. минуту, два минута касније у стрелце се уписао и Филип Костић, да би српски фудбалер у 33. минуту асистирао Силви за великих 3:0 за Ајнтрахт.

Серхио Кордова је у 36. минуту смањио на 3:1, али је то све што је домаћа екипа успела на овом мечу.

У 51. минуту већ је било 4:1 за Ајнтрахт после аутогола Јоакима Нилсона, а тачку на овај меч ставио је Лука Јовић у 75. минуту.

Ајнтрахт је уписао седму победу и сада је шести на табели са 30 бодова, док је Арминија на 15. позицији са 17 бодова.

Победу у гостима уписао је Волфсбург, који је са 1:0 славио против Бајер Леверкузена. Једини гол на мечу постигао је Боте Баку у 35. минуту.

Бајер је и даље трећи на табели са 32 бода, колико сада има и четворопласирани Волфсбург.

Фудбалери Аугсбурга су прекинули низ од три узастопна пораза, пошто су данас на свом терену били бољи од Унион Берлина са 2:1, док је Фрајбург истим резултатом славио против Штутгарта.

Унион Берлин је осми на табели са 28 бодова, Фрајбург је девети са 27, Штутгарт десети са 22, колико има и Аугсбург на 11. позицији.

Фудбалери Вердера из Бремена победили су у Берлину домаћу Херту са 4:1, у утакмици 18. кола Бундеслиге.

Вердер је повео у 10. минуту голом Девија Зелкеа из једанаестерца, а затим је Херта имала прилику да изједначи у 20. минуту, али је Матеус Куња промашио пенал.

Екипа из Бремена је удвостручила предност у 29. минуту поготком Омера Топрака, а једини гол за домаће постигао је Јон Кордоба у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Трећи гол за Вердер постигао је Леонардо Битенкурт у 57. минуту, а коначан резултат поставио је Џош Сарџент у 77. минуту.

Вердер сада има пет победа у лиги и 12. је на табели са 21 бодом. Херта је у последње четири утакмице без победе, а после укупно деветог пораза заузима 14. место на табели са 17 бодова.