Bilbao u još jednom finalu Kupa kralja, a još nije odigrao ni ono za 2020. (VIDEO)

1

Ekipa iz Baskije u revanšu posle produžetaka pobedila Levante 2:1

Fudbaleri Atletik Bilbaa plasirali su se večeras u finale Kupa kralja, nakon što su u gostima nakon produžetaka pobedili Levante sa 2:1.

Prvi meč u Bilbau završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Poveo je Levante golom Martija Rožera u 17. minutu, da bi izjednačenje i produžetke Bilbau doneo Raul Garsija golom iz penala u 30. minutu.

Pobedonosni gol za Bilbao postigao je Aleks Berenger u sedmom minutu drugog produžetka.

Bilbao će se u finalu sastati sa Barselonom, koja je sinoć eliminisala Sevilju ukupnim rezultatom 3:2.

Finalni meč je na programu 17. aprila i igraće se u Sevilji.

Bilbao još nije odigrao ni finale za 2020. u kome se početkom aprila sastaje sa Real Sosijedadom.