Почетна / Фудбал / Велика петорка

Костић донео бод Франкфурту, велики преокрет Бајерна против Дортмунда (ВИДЕО)

Фудбалери Ајнтрахта и Штутгарта одиграли су у Франкфурту нерешено 1:1, у утакмици 24. кола немачке Бундеслиге

Српски фудбалер Филип Костић донео је предност Ајнтрахту у 55. минуту, али је тај гол поништен након прегледања ВАР-а и утврђене офсајд позиције.

Саша Калајџић је потом у 68. минуту довео Штутгарт у вођство, а за изједначење и бод Ајнтрахта погодио је Костић само минут касније. Српски фудбалери Костић и Лука Јовић одиграли су свих 90. минута за екипу Ајнтрахта.

Фудбалери Лајпцига победили су у гостима екипу Фрајбурга са 3:0. Кристофер Нкунку је у 41. минуту донео вођство Лајпцигу, на 2:0 повисио је Александер Серлот у 64. минуту, а победу гостујућег тима потврдио је Емил Форсберг у 80. минуту.

Фудбалери Хофенхајма су на свом терену славили против Волфсбурга са 2:1, а сва три поготка "пала" су у првом полувремену.

Хофенхајм је повео голом Кристофа Баумгартера у осмом минуту, изједначио је Воут Вегхорст у 23, а за победу домећег тима погодио је Андреј Крамарић у 41. минуту.

Фудбалери Бајер Леверкузена победили су у гостима Борусију Менхенгладбах са 1:0, а једини гол на мечу постигао је Партик Шик у 76. минуту.

Херта је у Берлину савладала Аугсбург са 2:1. Ласло Бенеш је довео у вођство госте у другом минуту, а домаћи тим је до изједначења дошао преко Криштофа Пјонтека у 62. минуту. Победу Херти, прву од 2. јануара у Бундеслиги донео је Доди Лукебакио из пенала у 87. минуту меча.

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су после преокрета на свом терену у великом дербију Борусију из Дортмунда са 4:2.

Екипа из Дортмунда имала је два гола предности већ до деветог минута, а оба гола постигао је Ерлинг Халанд, у другом и деветом минуту.

Шампион Немачке изједначио је са два гола Роберта Левандовског, у 26. минуту и 44. минуту из једанаестерца, а вођство Бајерну донео је Леон Горецка поготком у 88. минуту. Коначан резултат поставио је Левандовски у 90. минуту својим трећим голом на утакмици.

То је 12. хет-трик Левандовског у Бундеслиги. Пољски нападач је први стрелац Бундеслиге са 31 голом, а други је Халанд са 19.