Kostić doneo bod Frankfurtu, veliki preokret Bajerna protiv Dortmunda (VIDEO)

1

Fudbaleri Ajntrahta i Štutgarta odigrali su u Frankfurtu nerešeno 1:1, u utakmici 24. kola nemačke Bundeslige

Srpski fudbaler Filip Kostić doneo je prednost Ajntrahtu u 55. minutu, ali je taj gol poništen nakon pregledanja VAR-a i utvrđene ofsajd pozicije.

Saša Kalajdžić je potom u 68. minutu doveo Štutgart u vođstvo, a za izjednačenje i bod Ajntrahta pogodio je Kostić samo minut kasnije. Srpski fudbaleri Kostić i Luka Jović odigrali su svih 90. minuta za ekipu Ajntrahta.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u gostima ekipu Frajburga sa 3:0. Kristofer Nkunku je u 41. minutu doneo vođstvo Lajpcigu, na 2:0 povisio je Aleksander Serlot u 64. minutu, a pobedu gostujućeg tima potvrdio je Emil Forsberg u 80. minutu.

Fudbaleri Hofenhajma su na svom terenu slavili protiv Volfsburga sa 2:1, a sva tri pogotka "pala" su u prvom poluvremenu.

Hofenhajm je poveo golom Kristofa Baumgartera u osmom minutu, izjednačio je Vout Veghorst u 23, a za pobedu domećeg tima pogodio je Andrej Kramarić u 41. minutu.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima Borusiju Menhengladbah sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Partik Šik u 76. minutu.

Herta je u Berlinu savladala Augsburg sa 2:1. Laslo Beneš je doveo u vođstvo goste u drugom minutu, a domaći tim je do izjednačenja došao preko Krištofa Pjonteka u 62. minutu. Pobedu Herti, prvu od 2. januara u Bundesligi doneo je Dodi Lukebakio iz penala u 87. minutu meča.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su posle preokreta na svom terenu u velikom derbiju Borusiju iz Dortmunda sa 4:2.

Ekipa iz Dortmunda imala je dva gola prednosti već do devetog minuta, a oba gola postigao je Erling Haland, u drugom i devetom minutu.

Šampion Nemačke izjednačio je sa dva gola Roberta Levandovskog, u 26. minutu i 44. minutu iz jedanaesterca, a vođstvo Bajernu doneo je Leon Gorecka pogotkom u 88. minutu. Konačan rezultat postavio je Levandovski u 90. minutu svojim trećim golom na utakmici.

To je 12. het-trik Levandovskog u Bundesligi. Poljski napadač je prvi strelac Bundeslige sa 31 golom, a drugi je Haland sa 19.