Барса декласирала Ђукићеву Кордобу

Мирослав Ђукић и његова Кордоба нису успели да зауставе Барселону и да са Камп Ноуа оду непоражени, већ су отишли са пет голова у мрежи

Није добро почело по госте, пошто је Педро већ у другом минуту довео Каталонце у вођство. Ракитић је сјајно пронашао омаленог нападача, који је одлично примио лопту, ушао у петерац и лако савладао голмана Карлоса.

Дуго се чекало на други гол. Гости су се добро бранили, али је ипак Барса у 53. минуту успела пробије густу одбрану Кордобе.

Инијеста је одличним пасом упослио Педра, који је одмах послао лопту на петерац, где се налазио Суарез који се добро снашао и постигао нови погодак.

Преостала три поготка Барселона је постигла у финишу утакмице. У 80. минуту Ћави је извео слободњак са леве стране, а Пике је главом са пет метара лопту послао у мрежу.

Онда је на сцену ступио Лионел Меси. Прво је у 82. минуту после корнера који је извео Ћави, лопта дошла до Аргентинца који је прецизним ударцем натерао Карлоса да по четврти пут вади лопту из мреже.

Потом је Меси у надокнади времена постигао свој други, а Барсин пети погодак. Алба је упутио центаршут у шеснаестерац, Меси је одлично прихватио лопту која му је ишла иза леђа и опет послао је у доњи десни угао. Занимљиво је да је оба поготка Меси постиго десном, слабијом ногом.

Српски интернационалац Александар Пантић одиграо је цео меч за госте.

Леванте и Сосиједад одиграли су нерешено 1:1. Гости су повели у 48. минуту голом Серхиа Каналеса, а изједначење и бод Левантеу донео је из једанаестерца Андреас Иваншиц у трећем минуту судијске надокнаде времена.