Filip Kostić srušio Bajern u Minhenu! (VIDEO)

0

Filip Kostić i Kevin Trap su srušili šampiona. Reprezentativac Srbije postigao je pobedonosni gol, a pre toga je upisao asistenciju Hinteregeru, koji je izjednačio rezultat

Velike zasluge za pobedu u pripadaju i golmanu Kevinu Trapu koji je uspeo da zaustavi čak 11 udaraca u okvir gola.

Ajntraht je posle 20 godina slavio na Alijanc Areni u Minhenu i tako je prekinuo seriju od 30 uzastopnih pobeda bavaraca kao domaćina, ali je nastavio seriju 82 utakmice na kojima je postigao gol.

Šampion je na krilima tradicije ofanzivno počeo ovaj meč i u prvih 15 minuta stvorio nekoliko odličnih prilika, ali je golman Kevin Trap bio na visini zadatka i izlazio je kao pobednik u situacijama jedan na jedan sa napadačima Bajerna.

U 29. minutu iskusni čuvar mreže nije mogao ništa da uradi. Leroj Sane je odlično prošao po strani uputio je centaršut u šesnaesterac, lopta se odbila do Leona Gorecke, koji je šutirao iz prve i postigao gol.

Mnogi su pomislili da će ekipa iz Frankfurta doživeti ponovo katastrofu, ali se desilo nešto sasvim drugo. Ekipa iz Frankfurta se nije branila već je krenula na sve ili ništa.

To se isplatilo samo dva minuta kasnije. Filip Kostić je maestralno izveo korner, a najbolji u skoku bio je Hintereger, koji je uspeo savlada Nojera. Do kraja poluvremena Bajern je napadao, ali nije uspeo da postigne gol.

Ista priča nastavila se i u drugom poluvremenu. Bajern je želeo da što pre dođe do prednosti. Ekipa iz Ajntrahta se odlično branila i čekala priliku iz kontranapada.

Pretili su Trapu, Levandovski, Kimih, Gorecka i Miler, ali je iskusni golman ponovo pokazao da se nalazi u odličnoj formi.

Najbolju priliku propustio je zile posle kornera Kimiha, kada je sa samo pet metara šutirao preko gola. Kad se šanse ne iskoriste sledi kazna.

U 84. minutu holandski internacionalac je napravio solo prodor, dodao je na stranu do Filipa Kostića, koji je bez velikih problema smestio loptu iza leđa golmana Nojera.

Bajern je do kraja meča pokušao da stigne do izjednačenja ili preokreta, ali su se gosti iz Frankfurta odlično branili i uspeli da sačuvaju mrežu ponajviše zahvaljujući golmanu Kevinu Trapu.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su na gostovanju ekipu Majnca sa 2:1. Domaći tim je prvi stigao do vođstva golom Markusa Ingvartsena u 39. minutu, a do preokreta Union Berlin dolazi golovima Taiva Avonjija u 69. i 73. minutu.

Majnc je u drugom minutu nadoknade vremena ostao sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Dominika Kora.