Филип Костић срушио Бајерн у Минхену! (ВИДЕО)

Филип Костић и Кевин Трап су срушили шампиона. Репрезентативац Србије постигао је победоносни гол, а пре тога је уписао асистенцију Хинтерегеру, који је изједначио резултат

Велике заслуге за победу у припадају и голману Кевину Трапу који је успео да заустави чак 11 удараца у оквир гола.

Ајнтрахт је после 20 година славио на Алијанц Арени у Минхену и тако је прекинуо серију од 30 узастопних победа бавараца као домаћина, али је наставио серију 82 утакмице на којима је постигао гол.

Шампион је на крилима традиције офанзивно почео овај меч и у првих 15 минута створио неколико одличних прилика, али је голман Кевин Трап био на висини задатка и излазио је као победник у ситуацијама један на један са нападачима Бајерна.

У 29. минуту искусни чувар мреже није могао ништа да уради. Лерој Сане је одлично прошао по страни упутио је центаршут у шеснаестерац, лопта се одбила до Леона Горецке, који је шутирао из прве и постигао гол.

Многи су помислили да ће екипа из Франкфурта доживети поново катастрофу, али се десило нешто сасвим друго. Екипа из Франкфурта се није бранила већ је кренула на све или ништа.

То се исплатило само два минута касније. Филип Костић је маестрално извео корнер, а најбољи у скоку био је Хинтерегер, који је успео савлада Нојера. До краја полувремена Бајерн је нападао, али није успео да постигне гол.

Иста прича наставила се и у другом полувремену. Бајерн је желео да што пре дође до предности. Екипа из Ајнтрахта се одлично бранила и чекала прилику из контранапада.

Претили су Трапу, Левандовски, Кимих, Горецка и Милер, али је искусни голман поново показао да се налази у одличној форми.

Најбољу прилику пропустио је зиле после корнера Кимиха, када је са само пет метара шутирао преко гола. Кад се шансе не искористе следи казна.

У 84. минуту холандски интернационалац је направио соло продор, додао је на страну до Филипа Костића, који је без великих проблема сместио лопту иза леђа голмана Нојера.

Бајерн је до краја меча покушао да стигне до изједначења или преокрета, али су се гости из Франкфурта одлично бранили и успели да сачувају мрежу понајвише захваљујући голману Кевину Трапу.

Фудбалери Унион Берлина победили су на гостовању екипу Мајнца са 2:1. Домаћи тим је први стигао до вођства голом Маркуса Ингвартсена у 39. минуту, а до преокрета Унион Берлин долази головима Таива Авоњија у 69. и 73. минуту.

Мајнц је у другом минуту надокнаде времена остао са играчем мање, због другог жутог картона Доминика Кора.