Liverpul lako protiv Votforda, 100. gol Manea, Lester srušio Junajted, Čelzi lider (VIDEO)

0

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Votforda sa ubedljivih 5:0, u prvoj utakmici osmog kola Premijer lige

Liverpul je prekinuo niz od dva remija i posle pete pobede od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 18 bodova. Ekipa Jirgena Klopa ima dva boda više od Čelsija, a četiri od Mančester sitija, Mančester junajteda, Evertona i Brajtona koji imaju meč manje.

Na drugoj strani, Votford je na debiju Klaudija Ranijerija upisao peti poraz u sezoni i 15. je na tabeli sa sedam osvojenih bodova.

"Crveni" su od početka meča dominirali na terenu i to im se isplatilo već u devetom minutu kada je Sadio Mane pogodio za 1:0. Mohamed Salah je poslao sjajnu loptu ka Maneu koji je šutirao iz prve i poslao loptu iza leđa domaćeg tima.

Ovaj pogodak je bio 100. koji je Mane postigao u Premijer ligi. Mane je postao tek treći afrički igrač koji je postigao 100 golova u Premijer ligi, posle Didijea Drogbe i Salaha.

Takođe, on je i treći fudbaler koji je do te brojke došao a da nije postigao niti jedan gol sa penala, što je pošlo za rukom jedino Lesu Ferdinandu (149) i Emilu Heskiju (110).

Liverpul je duplirao prednost u 37. minutu kada je Roberto Firmino, posle akcije u kojoj su učestvovali Mane i Džejms Milner, bez većih problema savladao Bena Fostera.

Gostujuća ekipa je u prvom poluvremenu imala 84 odsto loptu u svom posedu i sedam udaraca ka golu protivnika, dok Votford nije uputio nijedan šut ka golu "redsa".

Svaku dilemu oko pobednika u ovom meču Liverpul je rešio u samo dva minuta na početku drugog poluvremena.

Prvo je Firmino u 52. minutu natrčao na odbijenu loptu posle odbrane Fostera, da bi se Salah u 54. minutu sjajnim driblizima oslobodio nekoliko igrača Votforda i potom sjajno pogodio za 4:0.

Tačku na ovaj meč stavio je Firmino svojim trećim pogotkom na meču, u 91. minutu, posle asistencije Neka Vilijamsa.

Liverpul je ovom pobedom postao prvi engleski tim koji je postigao tri i više golova na sedam uzastopnih gostivanja u svim takmičenjima.

Fudbalere Liverpula u narednom kolu Premijer lige očekuje derbi gostovanje Mančester junajtedu, dok će Votford u goste Evertonu.

Fudbaleri Lestera pobedili su na svom terenu ekipu Mančester junajteda sa 4:2. Lester je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede.

Mejson Grinvud je u 19. minutu doneo vođstvo Junajtedu, ali je Lester uzvratio preko Jurija Tilemansa i izjednačio u 31. minutu.

Iako je bilo dosta uzbuđenja na terenu, rezultat se nije menjao sve do 78. minutu kada je Čalar Sojundžu pogodio za vođstvo Lestera, ali je Junajted izjednačio samo četiri minuta kasnije preko Markusa Rašforda.

Slavlje igrača Junajteda nije dugo trajalo pošto se samo minut kasnije u strelce upisao Džejmi Vardi, da bi pobedu Lestera potvrdio Patson Daka pogotkom u 91. minutu.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su u gostima Aston Vilu sa 3:2, a odlučujući gol postigao je Ruben Neves u 95. minutu. Vulverhempton je sada osmi na tabeli sa 12 bodova, dok je Aston Vila na 12. mestu sa dva boda manje. Na meču Noriča i Brajtona nije bilo golova.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostujućem terenu Brentford sa 1:0. Čelsi je poveo u 45. minutu lepim golom iz voleja Bena Čilvela, što je bio prvi udarac u okvir gola u prvom delu igre za obe ekipe.

Brentford je zaigrao mnogo bolje u nastavku, stvarao je šanse i napadao, ekipa je u dva navrata pogodila stativu, ali nije uspela da zatrese mrežu.

Takođe, u tome ju je sprečio i golman gostujuće ekipe Benžamen Mendi, koji je u završnici odbranio četiri stopostotne prilike, među kojima i „makazice” Kristijana Norgarda u trećem minutu nadoknade.

Aktuelni evropski šampion utakmicu je završio jednim udarcem u okvir gola, kojim je pobedio, a Brentford je imao šest.

Semafor osmog kola Premijer lige:
Votford – Liverpul 0:5 (Mane 9, Firmino 27, 52, 90+1, Salah 54)
Aston Vila – Vulverhempton 2:3 (Ings 48, Mek Gin 69. – Sais 80, Koadi 86, Neves 90+6)
Lester – Mančester junajted 4:2 (Tilemans 31, Sojundžu 78, Vardi 83, Daka 90+1. – Grinvud 19, Rašford 82)
Mančester siti – Barnli 2:0 (B. Silva 12, De Brujne 70)
Norič – Brajton 0:0
Sautmepton – Lids 1:0 (Broha 53)
Brentford – Čelzi 0:1 (Čilvel 45)
15,00: Everton – Vest Hem
17,30: NJukasl – Totenhem
21,00: Arsenal – Kristal palas