Два гола Халанда за прво место Дортмунда, реми Фрајбурга и Лајпцига (ВИДЕО)

0

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су на свом терену екипу Мајнца са 3:1, у утакмици осмог кола немачке Бундеслиге

Дортмунд је повео већ у трећем минуту голом Марка Ројса, на 2:0 је повисио Ерлинг Халанд у 54. минуту са пенала, да би наду Мајнцу донео Јонатан Буркарт поготком у 87. минуту. Међутим, победу домаћег тима потврдио је Халанд у 94. минуту.

Фудбалери Унион Берлина су уписали четврту победу од почетка сезоне пошто су на свом терену славили против Волфсбурга са 2:0. Стрелци за победнички тим били су Таиво Авонији у 49. и Шералдо Бекер у 83. минуту.

Фудбалери Фрајбурга и Лајпцига су одиграли нерешено 1:1. Емил Форсберг је у 32. минуту погодио за вођство Лајпцига, док је изједначење и бод домаћем тиму донео Ву-јеонг Јеонг у 64. минуту.

Фудбалери Херте славили су у гостима против Ајнтрахта са 2:1, док је Бохум био бољи од Гројтер Фирта са 1:0.

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха одиграли су на свом терену нерешено 1:1 против Штутгарта. Штутгарт је повео голом Константиноса Мавропаноса у 15. минуту, а бод домаћој екипи обезбедио је Јонас Хофман у 43.