Lacio bolji od Intera, gol Milinković-Savića, veliki preokret Milana (VIDEO)

0

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu u Rimu Inter sa 3:1, u utakmici osmog kola Serije A i naneli mu prvi poraz u šampionatu

Inter je poveo u 12. minutu golom Ivana Perišića iz jedanaesterca, a izjednačio ; je Ćiro Imobile u 64. minutu takođe iz jedanaesterca.

Lacio je poveo u 81. minutu pogotkom Felipea Andresona, a pobedu je obezbedio srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić golom u prvom minutu nadoknade vremena.

U sedmom minutu nadoknade igrač Lacija Luis Filipe dobio je crveni karton van terena zbog nesportskog ponašanja.

Fudbaleri Specije pobedili su na svom terenu ekipu Salernitane sa 2:1, u prvoj utakmici osmog kola italijanske Serije A.

Salernitana je povela u 39. minutu golom Simija, ali je domaći tim u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat. Prvo je u 51. minutu izjednačio David Strelec, da bi pobedu Speciji doneo Viktor Kovalenko u 76. minutu.

Ekipa Specije je upisala drugu pobedu od početka šampionata i trenutno je 15. na tabeli sa sedam bodova, dok je Salernitana pretposlednja sa tri boda manje. U narednom kolu, Specija će gostovati Sampdoriji, dok će Salernitana dočekati Empoli.

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu posle preokreta Veronu sa 3:2. Verona je na San Siru imala dva gola prednosti, nakon što su strelci bili Đanluka Kaprari u sedmom minutu i Antonin Barak u 24. minutu iz jedanaesterca.

Milan je preokrenuo golovima u drugom poluvremenu. Prvo je gol postigao Olivije Žiru u 59. minutu, a izjednačio je Frank Kesi u 76. minutu iz jedanaesterca. Pobedu Milanu doneo je fudbaler Verone Koraj Ginter, autogolom u 78. minutu.

Semafor osmog kola Serije A:
Specija – Salernitana 2:1 (Strelec 51, Kovalenko 76 – Simi 39)
Lacio – Inter 3:1 (Imobile 64. jedanaesterac, Anderson 81, Milinković-Savić 90+1 – Perišić 12. jedanaesterac)
Milan – Verona 3:2 (Žiru 59, Kesi 76. jedanaesterac, Ginter 78. autogol – Kaprari 7, Barak 24. jedanaesterac)
12,30: Kaljari – Sampdorija
15,00: Empoli – Atalanta
15,00: Đenova – Sasuolo
15,00: Udineze – Bolonja
18,00: Napoli – Torino
20,45: Juventus – Roma
20,45: Venecija – Fiorentina