Keln u završnici osvojio bod protiv Bajera, a Štutgart protiv Union Berlina (VIDEO)

0

Leverkuzen je četvrti u Bundesligi sa 17 bodova, dok je Keln osmi sa 13 bodova. Keln u narednom kolu gostuje Borusiji Dortmund, a Bajer dočekuje Volfsburg

Fudbaleri Kelna i Bajer Leverkuzena odigrali su nerešeno 2:2, u meču devetog kola Bundeslige.

Gosti iz Leverkuzena su poveli preko Patrika Šika u 15. minutu, a Karim Belarabi je dva minuta kasnije povećao rezultat. U nastavku domaći tim je do boda došao golovima Entonija Modesta u 63. i 82. minutu.

Fudbaleri Štutgarta i Union Berlina odigrali su nerešeno 1:1. Taivo Avonji doveo je berlinski tim u prednost golom u 31. minutu, dok je Vahid Fahir u trećem minutu nadoknade drugog poluvremena doneo bod domaćoj ekipi.

Od 57. minuta igrač Štutgarta Atakan Karazor je iskuljčen, nakon što je dobio drugi žuti karton.

Fudbaleri Bohuma pobedili su na svom terenu ekipu Ajntrahta iz Frankfurta sa 2:0. Domaći tim je poveo golom Danija Bluma u trećem minutu, dok je igrač Ajntrahta Gonsalu Pasiensija u 11. minutu bio neprecizan sa „bele tačke”.

Konačan rezultat postavio je Sebastijan Polter u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena. Srpski fudbaler Erhan Mašović odigrao je ceo meč za Bohum, dok je ceo meč za goste odigrao Filip Kostić.

Semafor devetog kola Bundeslige:
Keln – Leverkuzen 2:2 (Modeste 63, 82 – Šik 15, Belarabi 17)
Štugart – Union Berlin 1:1 (Fagir 90+3 - Avonji 31)
Bohum – Ajntraht 2:0 (Blum 3, Polter 45+2)
Arminija – Dortmund 1:3 (Klos 87 – Džan 31. jedanaesterac, Humels 45, Belingem 72)
Bajern – Hofenhajm 4:0 (Gnabri 16, Levandovski 30, Čupa Moatin 82, Koman 87)
Lajpcig – Grojter firt 4:1 (Poulsen 47, Forsberg 53, Soboslai 65, Novoa Ramos 88 – Hrgota 45)
Volfzburg – Frajburg 0:2 (Lienhart 27, Holer 68)
Herta – Menhengladbah 1:0 (Rihter 40)
Majnc – Augzburg 4:1 (Onisivo 10, Bel 15, Burkardt 26, 71 – Zećiri 69)