Борусија Менхенгладбах дала пет голова Бајерну и избацила га из Купа

1

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха пласирали су се вечерас у осмину финала Купа пошто су на свом терену победили Бајерн из Минхена са 5:0.

Домаћи су повели већ у другом минуту голом Куада Конеа, а затим је двоструки стрелац био Рами Бенсебајни, у 15. и 21. минуту. После њега два гола је постигао и Брил Емболо, у 51. и 57. минуту.

То је најтежи пораз Бајерна у Купу још од финала 2012. године, када је Борусија Дортмунд победила са 5:2.

Екипу, за коју су између осталих играли Роберт Левандовски, Томас Милер, Џошуа Кимих, Мануел Нојер, није предводио тренер Јулијан Нагелсман, који се опоравља од корона вируса. Он је био у контакту са својим помоћником Дином Топмелером, који га је заменио.

Из такмичења је испао и Бајер Леверкузен, поразом на свом терену од Карлсруеа 1:2, Хановер је прошао у осмину финала победом на свом терену против Фортуне 3:0, док је Келн победио Штутгарт на гостовању 2:0.

Санкт Паули је после продужетака победио Динамо из Дрездена са 3:2, а Унион Берлин се пласирао у осмину финала победом против Манхајма такође после продужетака, 3:1.

Две утакмице завршене су после извођења једанаестераца, Бохум је био бољи од Аугсбурга, а Ханза од Регенсбурга.