ПСЖ у финишу до тријумфа са играчем мање, првенац Месија (ВИДЕО)

0

Пари сен Жермен је јачи и од 65. минута са играчем мање од Нанта, меч ће највише памтити Лионел Меси који је постигао првенствени првенац за коначних 3:1

И поред најаве да би могао да дебитује, и поред тога што се појављују слике са тренинга где нормално тренира са екипом, Серхио Рамос се и против Нанта налазио на списку повређених!

Треба имати у виду да је Нант победио на прошлом гостовању на Парку принчева (2:1, пре тога Канаринци су последњи пут славили у Паризу 2002!), па су Свеци свакако осећали бар мали притисак због тога.

На клупи гостију седео је голман Денис Петрић. Меч само што је почео, а Пари сен Жермен је већ водио: играо се други минут кад је ове сезоне најбољи играч Светаца и француске репрезентације Килијан Ембапе после ударца Леандра Паредеса подметнуо је ногу и скренуо лопту у траженом правцу – 1:0. Ембапеов седми првенствени гол ове сезоне.

У 18. минуту Меси је избио сам један на један са голманом Албаном Лафонтом, али ни то није било довољно да постигне првенац у Лиги 1, на шестом мечу колико је одиграо!

Други део знатно неквалитетнији, први интересантнији детаљ одиграо се тек у 65. минуту кад је голман домаћих Кејлор Навас добио директан црвени картон због грубог старта над „десетком” Нанта Лудовиком Бласом, али на срећу Костариканца, фаул је био ван шеснаестерца. Пошто је Ђиђи Донарума повређен, изашао је Нејмар, па је на гол стао Серхио Рико и дебитовао ове сезоне.

Канаринци су убрзо искористили бројчану предност, у 76. минуту, Рандал Коло Муани постигао је атрактиван гол петом!

Међутим, Свеци су решени да докажу да нису за џабе поново доминантни у француском фудбалу, а у томе им је овога пута несебично помогао дефанзивац Нанта Денис Апија који је у 82. минуту постигао аутогол, случајно је скренуо лопту у сопствену мрежу.

Онда је у 87. минуту на сцену ступио поменути Меси, добио је лопту од Ембапеа и најзад се уписао у Лиги 1, бомбом у сам угао.