MAJSTORIJA SRBINA: Pantović pogodio sa skoro pola terena i doneo pobedu Bohumu (VIDEO)

1

Dortmund bolji od Volfsburga, Hofenhajm sa 6:3 slavio na gostovanju Grojter Firtu

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su u gostima Volfsburg sa 3:1 u utakmici 13. kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je poveo već u drugom minutu golom Vauta Veghorsta, Dortmund je izjednačio u 35. minutu pogotkom Emrea Džana sa penala, da bi Deniel Malen u 55. minutu pogodio za vođstvo gostujućeg tima.

Konačan rezultat postavio je Erlin Haland u 81. minutu, koji se vratio na teren posle nekoliko nedelja odsustva zbog povrede.

Dortmund je upisao desetu pobedu u šampionatu i drugi je na tabeli sa 30 bodova. Ekipa Volfsburga je sedma sa 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Bohuma su na svom terenu slavili protiv Frajburga sa 2:1.

Frajburg je poveo u 52. minutu golom Filipa Linharta, a pobedu domaćem timu doneli su Sebastijan Polter u 54. i srpski fudbaler Miloš Pantović u 82. minutu. Srbin je postigao prelep gol sa skoro pola terena. On je u igru ušao u 65. minutu, dok je Erhan Mašović odigrao ceo meč za domaći tim.

Ekipa Frajburga je treća na tabeli sa 22 boda, dok je Bohum na 12. poziciji sa 16.

Fudbaleri Herte i Augsburga su odigrali nerešeno 1:1, Hofenhajm (Mijat Gaćinović bio na klupi, ali nije dobio priliku) je pobedio Grojter Firt u gostima sa 6:3, dok je Keln bio bolji od Borusije Menhengladbah sa 4:1.