Почетна / Фудбал / Велика петорка

Победе Челзија, Ситија и Ливерупула уз три ремија у Премијер лиги (ВИДЕО)

Одиграно је шест мечева 14. кола шампионата Енглеске

Фудбалери Челзија победили су у гостима екипу Вотфорда са 2:1 у утакмици 14. кола Премијер лиге, а победе су уписали и Манчестер сити и Ливерпул.

Утакмица на Викариџ Роуду прекинута је после само 12 минута игре пошто је једном од навијача позлило на трибинама.

Навијачу, који је доживео срчани застој, указана је помоћ након чега је пребачен у болницу.

Меч је настављен после пола сата паузе, а Челзи је повео у 29. минуту голом Мејсона Маунта. Домаћи тим је изједначио преко Емануела Дениса у 43. минуту, а коначан резултат поставио је Хаким Зијех у 72. минуту, на асистенцију Маунта.

Челзи је уписао десету победу од почетка шампионата и први је на табели са 33 бода, односно има бод више од Манчестер ситија који је вечерас победио Астон Вилу у гостима са 2:1.

Сити је оба гола постигао у првом полувремену, преко Рубена Дијаша у 27. и Бернарда Силве у 43. минуту, док је једини гол за Астон Вилу постигао Оли Воткинс у 47. минуту.

Фудбалери Ливерпула победили су у гостима екипу Евертона са убедљивих 4:1.

Ливерпул је повео у деветом минуту ударцем Џордана Хендерсона са ивице казненог простора, да би се после десет минута у стрелце уписао и Мохамед Салах после контранапада "црвених".

Демарај Греј је у 38. минуту смањио на 2:1, али је екипа Јиргена Клопа у наставку потврдила убедљиву победу. Прво је Салах у 64. минуту постигао свој други гол на мечу, а коначан резултат поставио је Диого Жота у 79. минуту.

Ливерпул је уписао девету победу, али је остао на трећем месту на табели са 31 бодом. На другој страни, Евертон је после осме утакмице без победе на 14. позицији са 15 освојених бодова.

Фудбалери Вест Хема и Брајтона одиграли су у Лондону нерешено 1:1.

Гол за вођство лондонског тима постигао је главом Томаш Соучек у петом минуту, након центаршута из корнера.

Гости су до бода дошли после "маказица" Нила Мопеа у 89. минуту.

Брајтон је од 85. минута играо са играчем мање, пошто се повредио Адам Лалана, а гостујући тренер није имао право на још једну измену.

Вест Хем је четврти са 24 бода, док је Брајтон тренутно седми са 19 бодова.

Саутемптон и Лестер одиграли су вечерас нерешено 2:2.

Јан Беднарек је довео домаћи тим у вођство голом у трећем минуту, а изједначење Лестеру у 22. минуту доноси Џони Еванс.

Саутемптон је до нове предности дошао у 34. минуту голом Че Адамса, да би коначан резултат поставио Џејмс Мадисон у 49. минуту.

Почетак другог полувремена је каснио готово 15 минута, због указивања медицинске помоћи једном навијачу.

Лестер је тренутно осми са 19 бодова, док Саутемптон има 15 бодова, на 15. месту.

Меч одигран у Вулверхемптону између домаћег тима и Барнлија завршен је без голова.

Вулверхемптон је шести са 21 бодом, а Барнли је 18. са 10 бодова.