Osam golova u remiju Lacija i Udinezea, evrogol Milinković-Savića, gosti do boda u 99. minutu (VIDEO)

1

Fudbaleri Lacija i Udinezea odigrali su u Rimu nerešeno 4:4, u meču 15. kola italijanske Serije A

Gostujući tim je poveo golom portugalskog igrača Beta u 17. minutu, a isti igrač bio je strelac i u 32. minutu. Ćiro Imobile je dva minuta kasnije smanjio rezultat, da bi do kraja poluvremena Udineze preko Nauela Moline u 44. minutu ponovo došao do dva gola prednosti.

U nastavku meča rimski tim dolazi do preokreta, a u strelce se prvo upisao Pedro u 51. minutu. Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić je u 56. minutu sa ivice šesnaesterca uputio udarac, koji je od stative završio u golu gostiju.

Minut kasnije zbog povlačenja dresa drugi žuti karton je dobio igrač domaće ekipe Patrik, dok je igrač Udinezea Molina u 69. minutu takođe dobio drugi žuti karton.

Gol za vođstvo Lacija postigao je Frančesko Ačerbi u 79. minutu, nakon izvedenog slobodnog udarca Tome Bašića. Bod Udinezeu je doneo Tolgaj Arslan u devetom minutu nadoknade vremena.

Igrač gostiju Valas je u 10. minutu nadoknade dobio direktan crveni karton, zbog nesportskog ponašanja. Milinković-Savić je odigrao ceo meč za Lacio.

Fudbaleri Torina i Empolija odigrali su u glavnom gradu regije Pijemont nerešeno 2:2, u meču 15. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je u vođstvo doveo Tomazo Pobega u 10. minutu, a pet minuta kasnije rezultat je povećao hrvatski igrač Marko Pjaca.

U 32. minutu direktan crveni karton dobio je igrač Torina Vilfred Singo, nakon što je kao poslednji igrač odbrane napravio prekršaj nad Federikom Di Frančeskom.

Dva minuta kasnije rezultat je smanjio Simone Romanjoli, a bod Empoliju doneo je Andrea La Mantija u 72. minutu. Za Torino su ceo meč odigrali srpski golman Vanja Milinković-Savić i vezni igrač Saša Lukić.

Semafor 15. kola Serije A:
Torino – Empoli 2:2 (Pobega 10, Pjaca 15 - Romanjoli 34, La Mantia 72)
Lacio – Udineze 4:4 (Imobile 34, Oedro 51, Milinković-Savić 56, Aćerbi 79 - Beto 17, 32, Molina 44, Arslan 90+9)
Sreda:
Bolonja – Roma 1:0 (Svanberg 35)
Inter – Specija 2:0 (Galjardini 36, Martinez p. 58)
Đenova – Milan 0:3 (Ibrahimović 10, Mesijas 45+2, 61)
Sasuolo – Napoli 2:2 (Skamaka 72, Ferari 89 - Ruiz 51, Mertens 60)
Utorak:
Atalanta – Venecija 4:0 (Pašalić 7, 12, 67, Kopmajners 57)
Fiorentina – Sampdorija 3:1 (Kaljehon 23, Vlahović 32, Sotil 45 – Gabijadini 15)
Salernitana – Juventus 0:2 (Dibala 21, Morata 70)
Verona – Kaljari 0:0