Брест по први пут славио на Велодрому, генерација за алманах, ПСЖ извукао бод (ВИДЕО)

0

Марсељ се поново бори, ако не баш за титулу, онда за Лигу шампиона, па онда дозволи себи пораз на Велодрому од, додуше ове сезоне врло доброг Бреста

Била је то прва победа Бреста против овог ривала од 2012, као и прва на овом стадиону – у историји!

А, није тако изгледало на почетку утакмице: домаћин је повео у 29. минуту, Жерсон је добио пас од Дмитрија Пајеа и спровео га у рашље – 1:0.

После тога ништа вредно пажње до 52. минуту кад је гост добио пенал: Бубакар Камара играо је руком у свом шеснаестерцу, потврдио је ВАР, лопту је наместио Ромајн Фавр и изједначио ударцем по средини гола.

У јеку офанзиве Марсеља гост је преокренуо, а у алманах у име генерације уписао се Френк Онора: примио је лопту на 17 метара од гола, а онда је поцепао мрежу – 1:2.

Могао је Марсељ да изједначи осам минута касније, да је Жерсон био смиренији, могао је гост да повећа предност, да је Ирвин Кардона био прецизнији. Остало је 1:2 у дану који ће навијачи Бреста вечно памтити.