Онај шампионски Ливерпул: Ориги у 94. донео победу, Вест Хем срушио Челзи (ВИДЕО)

0

Фудбалери Ливерпула победили су у гостима екипу Вулверхемптона са 1:0, у утакмици 15. кола Премијер лиге

Екипа Јиргена Клопа се мучила против Вулвса, добре прилике су у другом полувремену пропустили Диого Жота и Садио Мане, али су „црвени” ипак успели да освоје сва три бода.

Стрелац три бода вредног поготка био је Дивок Ориги у 94. минуту, на асистенцију Мохамеда Салаха.

Фудбалери Њукасла уписали су прву победу у шампионату, пошто су на свом терену били бољи од Барнлија са 1:0. Стрелац јединог поготка био је Калум Вилсон у 40. минуту.

Фудбалери Саутемптона и Брајтона одиграли су нерешено 1:1. Повео је Саутемптон у 29. минуту голом Арманда Броје, а изједначење и бод Брајтону донео је Нил Мопе у 98. минуту.

Фудбалери Вест Хема победили су на свом терену екипу Челзија са 3:2. Челзи је повео у 28. минуту голом Тијага Силве, изједначио је Мануел Лансини са пенала у 40. минуту.

Нову предност гостујућем тиму донео је Мејсон Маунт четири минута касније. Победу Вест Хему донели су Џарод Боуен у 56. и Артур Масуаку у 87. минуту.

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима Вотфорд са 3:1. Стрелци са Сити били су Рахим Стерлинг у четвртом и Бернардо Силва у 31. и 63. минуту. Гол за Вотфорд постигао је Кучо Ернандес у 74. минуту.

Семафор 15. кола Премијер лиге:
Вест Хем – Челзи 3:2 (Лансини 40. једанаестерац, Боуен 56, Масуаку 87 – Силва 28, Маунт 44)
Њукасл – Барнли 1:0 (К. Вилсон 40)
Саутемптон – Брајтон 1:1 (Броја 29 – Мопај 90+8)
Вулверхемптон – Ливерпул 0:1 (Ориги 90+4)
Вотфорд – Манчестер сити 1:3 (Ернандес 74 – Стерлинг 4, Б. Силва 31, 63)
15,00: Лидс – Брентфорд
15,00: Манчестер јунајтед – Кристал палас
15,00: Тотенхем – Норич
17,30: Астон Вила – Лестер