Ипак су прејаки за Бундеслигу: Бајерн после преокрета победио у Дортмунду (ВИДЕО)

0

Фудбалери Бајерна победили су у гостима Борусију Дортмунд са 3:2, у 14. колу немачке Бундеслиге

Голове за Бајерн постигли су Роберт Левандовски у деветом и 77. из пенала и Кингсли Коман у 44. минуту. Стрелци за Борусију били су Јулијан Брант у петом и Ерлинг Холанд у 48. минуту.

Фудбалери Бајер Леверкузена победили су као домаћини Гројтер Фирт са 7:1. Стрелци за Бајер били су Амин Адли у 12, Едмонд Тапсоба у 17, Пјеро Инкапје у 45, Патрик Шик у 49, 69, 75. и 76. минуту. Гол за Фројтер Фирт постигао је Џереми Дудзјак у 33. минуту.

У истом термину, Хофенхајм је на свом терену победио Ајнтрахт са 3:2. Голове за Хофенхајм постигли су Денис Гајгер у 24, Жоржињо Рутер у 30. и Диади Самасеку у 59. минуту. Стрелци за Ајнтрахт били су Рафаел Боре у 15. и Гонсало Пасиенсија у 72. минуту.

Мајнц је као домаћин победио Волфсбург са 3:0, головима Џонатана Буркарда у другом, Антона Стаха у четвртом и аутоголом Максанса Лакруаа у 90. минуту.

У осталим мечевима, Бохум је у гостима победио Аугсбург са 3:2, док су Арминија и Келн одиграли нерешено 1:1.

Семафор 14. кола Бундеслиге:
Арминија – Келн 1:1 (Ласме 59 - Озкан 17)
Аугзбург – Бохум 2:3 (Грегорич 57, Калиђури 86. једанаестерац – Полтер 23, Холтман 40, 45+2)
Леверкузен – Гројтер фирт 7:1 (Адли 12, Тапсоба 17, Хинкапи 45, Шик 49, 69, 74, 76 – Дудзијак 33)
Хофенхајм – Ајнтрахт 3:2 (Гајгер 24, Рутер 30, Самасеку 59 – Боре 15, Пасијенсија 72)
Мајнц – Волфзбург 3:0 (Буркардт 2, Стах 4, Лакроа 90. аутогол)
Дортмунд – Бајерн 2:3 (Брант 5, Халанд 48 – Левандовски 9, 77. једанаестерац, Коман 44)
15,30: Штутгарт – Херта
17,30: Менхенгладбах – Фрајбург
Унион Берлин – Лајпциг 2:1 (Авонији 6, Баумгартл 57 – Нкунку 13)