Реал после продужетака бољи од Барселоне за финале шпанског Суперкупа (ВИДЕО)

Реал ће се за трофеј борити са победником другог полуфинала, Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у финале шпанског Суперкупа пошто су вечерас у Ријаду после продужетака победили Барселону са 3:2.

Голове за Реал су постигли Винисијус Жуниор у 25, Карим Бензема у 72. и Федерико Валверде у 98. минуту, док су стрелци за Барселону били Лук де Јонг у 41. и Ансу Фати у 83. минуту.

Реал ће се за трофеј у Суперкупу Шпаније борити са победником другог полуфинала у којем ће се сутра састати Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао.

На почетку утакмице није било великих узбуђења, а прву шансу имао је Марко Асенсио који је у 19. минуту шутирао преко гола. Од те прилике, Реал је постао опаснији, па је шест минута касније и повео преко Винисијуса Жуниора.

Серхио Бускец је био неопрезан, Бензема му је одузео лопту и лепо упослио Винисијуса који је погодио за вођство "краљевског" клуба.

У финишу првог полувремена, у 41. минуту, Барселона је изједначила преко Де Јонга. Усман Дембеле је убацио лопту у петерац, Едер Милитао је покушао да је избаци, али је погодио у ногу Де Јонга и тако преварио свог голмана.

На почетку другог полувремена Барселона је имала неколико добрих напада, покушавали су Педри, Де Јонг и Дембеле, али се резултат није мењао.

Најбољу шансу је, на другој страни, пропустио Бензема који је у 69. минуту погодио стативу, али је Француз само три минута касније поново довео Реал у вођство.

Марк-Андре Тер Штеген је одбранио први ударац Бенземе, али је лопта стигла до Данија Карвахала који је вратио до Француза којем није било тешко да погоди за 2:1.

Када је изгледало да ће Реал после 90 минута стићи до победе, Барселона је у 83. минуту, ипак, изједначила. Стрелац је био Фати који је после центаршута Ђордија Албе и лоше реакције играча Реала, главом затресао мрежу за изједначење и продужетке.

Питање победника на овом мечу решено је у осмом минуту првог продужетка када је Валверде, после контранапада и асистенције Родрига, погодио за 3:2.