Фрајбург и Унион Берлин у четврфиналу Купа Немачке

0

Фудбалери Фрајбурга пласирали су се вечерас у четврфинале Купа Немачке, пошто су у гостима победили Хофенхајм са убедљивих 4:1.

Фрајбург је головима Виченца Грифа у десетом и 36. минуту водио са 2:0 после првог полувремена.

На почетку другог полувремена, Хофенхајм је смањио аутоголом Ника Шлотербека у 53. минуту, да би победу гостујућег тима потврдили Кевин Шаде у 55. и Ермедин Демировић у 68. минуту.

Победу у гостима уписао је и Унион Берлин који је славио против Херте са 3:2.

Тим из Берлина је повео у 11. минуту голом Андреаса Фогзамера и то је био резултат после првих 45 минута, да би у наставку, у размаку од само пет минута "пала" три гола, од чега два аутогола.

Прво је Никлас Штарк погодио сопствену мрежу у 50. минуту и донео 2:0 Унион Берлину, четири минута касније је на другој страни аутогол постигао и Рани Кедира, да би у 55. минуту Робин Кнохе повисио на 3:1. Коначан резултат поставио је Суат Сердар у 95. минуту.

Данас су пласман у четврфинале обезбедили Лајпциг и Хановер, након што су то раније учинили Санкт Паули, Хамбург, Карлсруе и Бохум.