Дортмунд бољи од Хофенхајма, Бајер убедљив против Аугсбурга (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд је друга на табели са 43 бода, три мање од водећег Бајерна, уз утакмицу више, док је Хофенхајм шести са 31 бодом

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су данас на гостовању екипу Хофенхајма са 3:2, у утакмици 20. кола Бундеслиге.

Ерлинг Холанд је довео госте у предност голом у шестом минуту, а до краја полувремена је изједначио Андреј Крамарић, поготком у првом минуту надокнаде.

У наставку Марко Ројс враћа Дортмунд у вођство у 58. минуту, а играч Хофенхајма Давид Раум осам минута касније постиже аутогол.

Коначан резултат поставио је Жоржињо Рутер у 77. минуту.

Борусија Дортмунд је друга на табели са 43 бода, три мање од водећег Бајерна, уз утакмицу више, док је Хофенхајм шести са 31 бодом.

Бајер Леверкузен је на свом терену победио Аугсбург са 5:1.

Карим Белараби је постигао водећи гол за Бајер у деветом минуту, док је Муса Дијаби у 24. минуту повећао предност.

Арне Мајер је у 63. минуту смањио резултат, да би затим уследила још два гола Дијабија у 65. и 69. минуту, док се у стрелце за домаћи тим уписао и Лукас Аларио у 81. минуту.

Бајер је трећи у Бундеслиги са 35 бодова, а Аугсбург је на 16. месту са 19 бодова.

Унион Берлин је на гостовању савладао Борусију Менхенгладбах са 2:1.

Гости су повели преко Макса Крусеа, који је у 18. минуту био прецизан са пенала, а изједначио је Куадио Коне у 40. минуту.

Крусе је својим другим голом у 84. минуту донео сва три бода гостима.

Тим из Берлина се налази на четвртом месту са 34 бода, док је Менхенгладбах на 12. месту са 22 бода.

Фрајбург је на домаћем терену био бољи од Штутгарта са 2:0. Домаћи тим је повео аутоголом Хирокија Ита у 37., а коначан исход је поставио Кевин Шаде у 72. минуту.

На табели Бундеслиге Фрајбург заузима пето место са 33 бода, а Штутгарт је у зони испадања, на 17. месту са 18 бодова.

Гројтер Фирт је на свом терену победио Мајнц са 2:1, и тако је дошао до друге победе у сезони.

Домаћи тим је водио са 2:0 преко Џеремија Дуџјака у 12. и аутоголом Штефана Бела у 66. минуту.

Резултат је до краја смањио Карим Онисиво у трећем минуту надокнаде.

Мајнц је 10. са 27 бодова, а Гројтер Фирт је последњи, 18. са 10 бодова.