Karamele još strepe, poraz uz dva crvena kartona (VIDEO)

0

Brentford posle preokreta pobedio Everton 3:2

Fudbaleri Brentforda pobedili su večeras na gostovanju Everton sa 3:2, u utakmici pretposlednjeg, 37. kola Premijer lige.Everton je poveo u 10. minutu, kada se u strelce upisao Dominik Kalvert-Luin, da bi tim iz Liverpula osam minuta kasnije ostao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Džarod Brantvejt.

U 37. minutu udarac je ka golu Evertona uputio Joan Visa, a loptu je na putu ka golu u mrežu svog tima skrenuo Šejmus Kolman.

Domaća ekipa je u drugom minutu nadoknade došla do novog vođstva. Strelac je sa penala bio Rišarlison.

Nastavak je doneo potpuni preokret i pobedu Brentforda. Prvo je Visa u 62. minutu izjednačio, a dva minuta kasnije tri boda gostima donosi Riko Henri.

Do kraja Everton je ostao sa devetoricom na terenu, nakon što je crveni karton u 88. minutu dobio Salomon Rondon.

Brentford je na 11. mestu Premijer lige sa 46 bodova, dok se Everton nalazi na 16. mestu sa 36 bodova, i još uvek nije osigurao opstanak.

Everton će u zaostalom meču dočekati Kristal Palas, a Brentford poslednji meč u Premijer ligi igra na svom terenu protiv Lidsa.