Sevilja osigurala Ligu šampiona, Alaves i Levante ispali iz Primere (VIDEO)

0

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj igrao je za Sevilju do 75. minuta

Fudbaleri Sevilje osigurali su plasman u Ligu šampiona, pošto su na gostovanju protiv Atletiko Madrida odigrali nerešeno 1:1, u meču pretposlednjeg, 37. kola Primere.

Hose Marija Himenes je u 30. minutu postigao gol za domaći tim, dok se u strelce za Sevilju upisao Jusef En-Nesiri u 85. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj igrao je za Sevilju do 75. minuta.

U Ligu Evropa će ići Betis, koji je na svom terenu pobedio Granadu sa 2:0, i Real Sosijedad koji je na gostovanju savladao Viljareal sa 2:1.

Iz Primere je ispao Alaves, koji je na gostovanju poražen od Levantea sa 3:1.

Alaves je poveo golom Hoselua u 36. minutu, a izjednačenje ekipi iz Valensije doneo je Oskar Duarte u 53. minutu.

Rođer Martin u 75. i Hose Luis Morales u petom minutu nadoknade postigli su golove za pobedu Levantea.

Levante, koji je ranije ispao iz Primere nalazi se na 19. mestu sa 32 boda, a Alaves je poslednji, 20. sa bodom manje.

Do poslednjeg kola za opstanak će se boriti Granada, Majorka i Kadiz.

Titulu prvaka ranije je osigurao Real Madrid, koji je večeras na gostovanju odigrao nerešeno 1:1 sa Kadizom.

Marijano Dijas je u petom minutu postigao gol za madridski tim, a rezultat je izjednačio Ruben Sobrino u 37. minutu.

Sa "bele tačke" u 61. minutu neprecizan je bio igrač domaćeg Kadiza Alvaro Negredo.

Majorka je na svom terenu pobedila Rajo Valjekano sa 2:1.

Vedat Murići je u 13. minutu postigao gol za Majorku, a gosti su do izjednačenja došli preko Patea Sisa u 60.

Pobedu domaćoj ekipi doneo je Abdon Prats u drugom minutu nadoknade.

Rezultati pretposlednjeg kola Primere: Atletik Bilbao - Osasuna 2:0, Atletiko Madrid - Sevilja 1:1, Betis - Granada 2:0, Kadiz - Real Madrid 1:1, Selta - Elče 1:0, Hetafe - Barselona 0:0, Levante - Alaves 3:1, Majorka - Rajo Valjekano 2:1, Viljareal - Real Sosijedad 1:2.