Лудница у Енглеској: Сити од 0:2 до победе и нове титуле шампиона (ВИДЕО)

0

Манчестер сити одбранио шампионску титулу у Премијер лиги: Гундоган херој Грађана

Фудбалери Манчестер ситија одбранили су данас шампионску титулу у Премијер лиги, пошто су на свом терену у утакмици последњег 38. кола после великог преокрета победили Астон Вилу са 3:2.

Уочи последњег кола Сити је имао бод предности у односу на Ливерпул, који је у исто време на Енфилду играо против Вулверхемптона.

Екипа Пепа Гвардиоле надокнадила је данас два гола, остварила 29. победу у лиги и са 93 бода освојила шесту титулу у историји, бодом више од Ливерпула, који је победио Вулверхемптон са 3:1.

Сити је од почетка нападао, али је Астон Вила постизала голове.

Екипа некадашњег капитена Ливерпула Стивена Џерарда повела је голом који је постигао Мети Кеш у 37. минуту, а предност је удвостручио некадашњи фудбалер Ливерпула Кутињо у 69.

Сити је после тога кренуо на све или ништа, а у игру је у 69. минуту дошао Илкај Гундоган који је донео преокрет. Он је у 76. минуту постигао први гол за Сити, а два минута касније изједначио је Родри. Победу за титулу Ситију је донео Гундоган поготком у 81. минуту.

После утакмице навијачи на Етихаду су утрчали у терен да прославе победу са својим играчима.

Ливерпул је на свом терену победио Вулверхемптон са 3:1.

Вулверхемптон је на Енфилду повео већ у трећем минуту голом Педра Нета, а изједначио је Садио Мане у 24. Мане је у 50. минуту затресао мрежу, али је после употребе ВАР технологије погодак поништен због офсајда.

Вођство домаћима донео је Мохамед Салах поготком у 84. минуту, а коначан резултат поставио је Ендру Робертсон у 89.

Ливерпул је сезону завршио са 28 победа и 92 бода.

Фудбалери Тотенхема заузели су четврто место и пласирали су се у Лигу шампиона, победом на гостовању против Норича 5:0.

Двоструки стрелци били су Дејан Кулушевски 16. и 64. минуту и Сон Хјун Мин у 70. и 75. минуту, а погодак је постигао и Хари Кејн у 32. минуту.

Тотенхем је сезону завршио испред Арсенала који је на свом терену победио Евертон са 5:1. Арсенал ће као петопласирани играти у Лиги Европе, као и шестопласирани Манчестер јунајтед, који је у Лондону изгубио од Кристал Паласа са 0:1.

Челзи је сезону завршио на трећем месту са 74 бода и играће у Лиги шампиона, а данас је на свом терену победио Вотфорд са 2:1. Фудбалери Вест Хема играће као седмопласирани у Лиги конференција, пошто су данас на гостујућем терену изгубили од Брајтона са 1:3.

Лидс је гостујућем терену победио Брентфорд са 2:1 и изборио опстанак у лиги, а Лестер је као домаћин победио Саутемптон са 4:1.

Осим Вотфорда и Норича, из лиге је испао и Барнли, који је изгубио од Њукасла са 1:2.

Златну копачку за најбољег стрелца освојили су Салах из Ливерпула и Сон из Тотенхема, пошто су постигли по 23 гола.