Росонери 19. пут на трону: Милан после 11 година шампион Италије (ВИДЕО)

1

Милан је данас против Сасуола остварио 26. победу и са 86 бодова освојио шампионску титулу

Фудбалери Милана освојили су вечерас шампионску титулу у Серији А, пошто су на гостујућем терену победили Сасуоло са 3:0, у утакмици последњег 38. кола.

Борба за титулу водила се до последњег кола у Серији А између два велика градска ривала Милана и Интера. Милан је уочи данашњих утакмица имао 83 бода, два више од актуелног шампиона Интера.

Милан је данас против Сасуола остварио 26. победу и са 86 бодова освојио шампионску титулу после 11 година (укупно 19. титула за Росонере).

Црвено-црни повели су головима двоструког стрелца Оливијеа Жируа, у 17. и 32. минуту, а коначан резултат поставио је Франк Кеси у 36. Код сва три поготка асистент је био Рафаел Леао.

Интер је данас на свом терену победио Сампдорију са 3:0.

Домаћи су повели голом Ивана Перишића у 49. минуту, а затим је двоструки стрелац био Хоакин Кореа, који је голове постигао у 55. и 57. минуту.

Интер је сезону завршио са 84 бода и играће наредне сезоне у Лиги шампиона, заједно са Наполијем и Јувентусом, који су заузели треће и четврто место.

Петопласирани Лацио и шестопласирана Рома играће у Лиги Европе, а Фјорентина која је сезону завршила на седмом месту, играће у Лиги конференција.

Из лиге су раније испали Ђенова и Венеција, а после вечерашњих утакмица знаће се и трећи клуб који ће наредне сезоне играти у Серији Б.

Вечерас од 21 час играју Салернитана - Удинезе и Венеција - Каљари.

Каљари је 18. у зони испадања са 29 бодова, а Салернитана има бод више на 17. месту.