Тежак пораз Михине чете у Торину, хет-трик Кваљареле, Менез газда на Сан Сиру

Сампдорија је доживела тежак пораз на гостовању у Торину. Чак пет голова примио је тим који са клупе предводи српски стручњак Синиша Михајловић

Силовито су популарни „бикови” јуришали ка противничкој мрежи, јунак сусрета био је троструки стрелац Кваљарела, а овим успехом Торино се пробио на девето место првенствене табеле.

За госте је дебитовао Камерунац Ето. Сампдорија је застала у борби за треће место, које води у квалификације за Лигу шампиона и након трећег пораза има исти број бодова (34) као четвртопласирани Лацио, који је неочекивано остао празних руку на гостовању Ћезени (2:1). У екипи Лација српски репрезентативац Душан Баста одиграо је цео меч.

Јувентус је заустављен у Удинама, али је на челу табеле задржао седам бодова предности над Ромом, а веома значајну победу остварио је Наполи на гостујућем терену против Кјева (2:1).

Сасуоло је наставио да пружа сјајне партије и за сада има сјајну сезону. Овог пута, екипа која се прошле године грчевито борила за опстанак, је на свом терену декласирала милански Интер са 3:1.

Домаћин је повео у 17. минуту преко Зазе. Мисироли је прошао по левом боку, упутио центаршут ка Зази, који је одлично реаговао и левом ногом упутио бомбу коју Ханданович није могао да заустави.

Већ после пола часа игре било је 2:0. Сансоне је извео корнер, који је одбрана Интера лако одбранила, али лопта је стигла до Мањанелија који је одмах вратио нападачу.

Он је одлично дриблингом избацио чувара и са ивице шеснаестерца са леве стране лопту послао под пречку.

У завршници утакмице Интер је успео да смањи на 2:1 преко Маура Икардија и да одржи наду да може бар до бода.

Ипак у трећем минуту надокнаде Берарди је са беле тачке повећао предност и поставио коначних 3:1 за Сасуоло.

Том голу претходила су два црвена картона, по један са обе стране. Прво је Сасноне после сукоба са Меделом зарадио други жути картон, да би потом и Донкор на другој страни скривио једанаестерац и такође заслужио другу опомену.

Немања Видић играо је за Интер до 70. минута када га је заменио Марио Брозовић, док је Здравко Кузмановић цео меч провео на клупи.

Милан је напокон прекинуо катастрофалан низ мечева без победе. На „Сан Сиру” је савладан фењераш и већ виђени члан Серије Б Парма.

Најзаслужнији за победу росо-нера је Жереми Менез. Он је голом са беле тачке отворио серију у 17. минуту, али су се Млекаџије брзо вратиле у игру, само седам минута касније изједначио је Ноћерино.

Ипак, Менез је другим голом, овога пута из игре вратио предност Милану, а судбину гостију у овом сусрету запечатио је Закардо, у 76. минуту.

Семафор 21. кола Серије А:

Сасуоло – Интер 3:1 (Заза 17, Сансоне 29, Берарди 90+3 – Икарди 83)

Аталанта - Каљари 2:1 (Бјава 18, Пиниља 90+4)

Ћезена - Лацио 2:1 (Дефрел 60, Каталди 77. аутогол – Клосе 87)

Кјево - Наполи 1:2 (Бритос 25. аутогол – Цесар 18. аутогол, Габијадини 62)

Палермо - Верона 2:1 (Дибала 18, Маркез 79. аутогол – Тацидис 8)

Торино - Сампдорија 5:1 (Кваљарела 16, 29, пенал, 65, Амаури 75, Перес 90+3 – Обијанг 77)

Удинезе – Јувентус 0:0

Милан – Парма 3:1 (Менез 17. једанаестерац, 57, Закардо 76 – Ноћерино 24)

Ђенова – Фиорентина 1:1 (Татарусану 14 – Родригез 54)

Рома – Емполи 1:1 (Маикон 57 – Макароне 39. једанаестерац)