Почетна / Фудбал / Велика петорка

Окака коначно обрадовао Михајловића, Лацио фуриозан, Торино изненадио Наполи

Сампдорија је коначно уписала три бода. После шест мечева поста (три ремија и три пораза), тим Синише Михајловића је победио

Захваљујући Окаки, који је асистирао за изједначење у 68. минуту, а затим 14 минута касније постигао гол за победу, Сампдорија је уписала бодове у Аталанти. Домаћи су повели преко Стендарда у 16. минуту.

Лацио је одиграо фантастично на гостовању Сасуолу. Чак три лопте завршиле су иза леђа Консиљиа! Прво је Андерсон начео противника у 45, да би у наставку Клосе и Пароло запечатили судбину домаћина.

Ћезена је уписала веома важна три бода у борби за опстанак, победивши Удинезе минималцем. Једини стрелац био је Родригез.

У првом мечу данашњег програма италијанске Серије А Верона нашег Бошка Јанковића (замењен у 55. минуту) тријумфовала је на гостовању Каљарију са 2:1 и тако дошла до веома важна три бода.

Гости су повели у деветом минуту. Стрелац је био Лука Тони после додавања Халфредсон.

Исти играч био је асистент и код другог гола. Халфредсон је у 56. минуту упослио Талеба, који је минут раније ушао у игру уместо Јанковића, за 2:0.

Почасни гол за домаће постигао је Конти у 90. минуту из слободног ударца.

Фудбалери Фиорентине савладали су у Милану екипу домаћег Интера са 1:0 и остали у конкуренцији за треће место италијанске серије А које води у квалификације за Лигу шампиона.

Тим Винћенца Монтеле у тактичком надмудривању успео је да избори веома значајан успех и сада са утакмицом више заостаје само три бода за Наполијем, док је Интер остао на разочаравајућој осмој позицији.

Победи Фиорентине допринео је српски дефанзивац Ненад Томовић, који је одиграо цео меч, као и Немања Видић у саставу Интера, док је Здравко Кузмановић преседео на клупи.

Торино је изненадио трећепласирани тим Серије А Наполи и минималним резултатом на домаћем терену успео да освоји три бода.

Камил Глик је поготком у 68. минуту осигурао победу „бикова“. Швеђанин Фарнеруд је извео корнер, а испред гола је одлично реаговао Пољак и главом са ивице петерца затресао мрежу Андухара.

Торино је успео да забележи вредну победу пошто је у претходна два кола уписао реми. Наполи је, после ударца, који му је у претпрошлом колу задао Палермо, сада доживео још један кикс и пропустио је прилику да се изједначи по броју бодова са другопласираном Ромом, која има меч мање.

„Вучица“ у понедељак у 20,45 час игра дерби кола против водећег тима Серије А, Јувентуса.