Суарез и Меси воде Барсу ка титули, Реал не посустаје

Барселона је на свом Камп Ноуу победила Валенсију са 2:0 и тако задржала прво место на табели.

Каталонци су повели већ у првом минуту утакмице. Гости ус били у нападу, али су изгубили лопту и отворили контра напад за Барсу.

Бускетс је послао сјајан пас за Месија који се лако ослободио Орбана и одлично одложио лопту до Суареза који је шутирао „из прве“ и савладао Дијега Алвеша.

Валенсија није одустајала. „Слепи мишеви“ нису дошли да се бране и већ у десетом минуту имала је велику прилику да се експресно врати у егал.

Ђерар Пике је скривио пенал, који Дани Парехо није успео да претвори у погодак.

Ипак имали су гости доста нових шанси да изједначи. Пако Алкасер је у 33. минуту сјајно шутирао са ивице шеснаестерца, али је само погодио стативу.

Неколико тренутака касније исти играч је имао нову велику прилику, али је поново био непрецизан.

У другом полувремену Барса је мало смирила игру и није допустила гостима да улазе у велики број шанси за гол.

У трећем минуту судијске надокнаде, када су сви играчи Валенсије били пред голом домаћина, Нејмар је послао пас ка Месију који је истрчао контру и у дуелу један на један са Алвешом изашао као победник.

Овај пораз Валенсије може да искористи Севиља и изједначи се са Валенсијом на четвртој позицији која води у квалификације за Лигу шампиона.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су с као гости Депортиво са 2:1, чиме су увећали предност над Валенсијом у борби за треће место.

Атлетико сада има 69 бодова, четири више од четвртопласиране Валенсије која је раније изгубила од Барселоне.

Стрелац за мадриски тим био је Антоан Гризман, у петом и 22. минуту, док је погодак за домаћина постигао Ориол Ријера у 78.

Депортиво је на 17. месту са 28 бодова, колико има и Алмерија која је у зони испадања, уз утакмицу мање.

Реал Мадрид наставио је трку за Барселоном, пошто је на свом Сантјаго Бернабеу савладао Малагу са 3:1.

Краљевски клуб је рутински стигао до победе. Серхио Рамос се у 24. минуту одлично снашао после слободног ударца Роналда и савладао голмана Каменог.

У 67. минуту домаћин је имао прилику да удвостручи предност, али је Роналдо погодио само стативу из једанаестерца.

Ипак само два минута касније, Португалац је уписао своју другу асистенцију на мечу, а Хамес Родригез је био стрелац.

Хуанми је успео да, само неколико тренутака након другог гола Реала, врати Малагу у меч.

Тачку на ову утакмицу ставио је Кристијано Роналдо у другом минуту судијске надокнаде времена.