Почетна / Фудбал / Велика петорка

Саутемптону мало два гола Пелеа, Коларов стрелац у победи Ситија

Ни два гола веома расположеног Пелеа нису помогла Саутемптону да надигра Тотенхем у првом мечу 34. кола Премијер лиге

Први гол је виђен после катастрофалне грешке Дејвиса. Он је градио лопту недалеко од Љориса а Пеле се прикрао са леђа и постигао водећи гол.

Ипак, Ламела се побринуо да се на краћи одмор оде са нерешеним резултатом. У наставку, нови гол Пелеа (65. минут).

Само пет минута касније, Чадли погађа и Тотенхем је поново изједначио. Како се касније испоставило, био је то коначан резултат.

Српски репрезентативац Душан Тадић одгледао је меч са клупе.

Фудбалери Вест Бромвич Албиона и Ливерпула одиграли су  нерешено 0:0 у утакмици 34. кола Премијер лиге.

Ливерпул је пропустио прилику да забележи победу и одмакне на табели Тотенхему и Саутемптону, који су раније поделили бодове (2:2).

Српски репрезентативац Лазар Марковић цео меч преседео је на клупи Ливерпула.

Њукасл је код куће изгубио од Свонсија са 3:2 и све је ближи зони испадања. „Свраке” су повеле у 20. минуту преко Переза, али то им није помогло да избегну седми узастопни пораз. Головима Оливеире, Сигурдсона и Корка Свонси је дошао до преокрета.

Пораз домаћина ублажио је Сим Де Јонг у 88. минуту.

Лестер је савладао на гостовању Барнли голом Вардија у 60. минуту. Занимљиво је да је само неколико тренутака раније домаћин пропустио велику прилику да поведе, пошто Тејлор није искористио пенал.

Фудбалери Манчестер Ситија победили су Астон Вилу са 3:2 (1:0) у 34. колу Премијер лиге, а други гол за домаћина постигао је српски репрезентативац Александар Коларов.

Коларов је у 66. минуту прекрасним поготком из слободног ударца удвоструцио предност грађана, које су повели од 3. минута преко Серхија Агуера.

Гости су преко Клеверлија смањили на 2:1, изједначио је Санчез у 85. минуту, а сва три бода Манчестеру донео је Фернандињо у 88. минуту.

Сити се овим тријумфом бар за кратко вратио на другу позицију на табели са 67 бодова, једним више од Арсенала, који има две утакмице мање.

Семафор 34. кола Премијер лиге:

Саутемптон – Тотенхем 2:2 (Пеле 29, 65 – Ламела 43, Чадли 70)

Барнли - Лестер 0:1 (Варди 60)

Кристал Палас - Хал 0:2 (Н'Доје 51, 90+2)

Њукасл - Свонси 2:3 (Перез 20, Де Јонг 88 - Оливеира 45+2, Сигурдсон 50, Корк 71)

Квинс Парк Ренџерс - Вест Хем 0:0

Стоук - Сандерленд 1:1 (Адам 27 - Викам 1)

Вест Бромвич Албион - Ливерпул 0:0

Манчестер Сити - Астон Вила 3:2 (Агуеро 3, Коларов 66, Фернандињо 88 - Клеверли 68, Санчез 85)

14.30: Евертон - Манчестер Јунајтед

17,00: Арсенал - Челзи