Торино славио против Јувентуса, Наполи бољи од Михине Сампдорије

Фудбалери Торина победили су у градском дербију после преокрета Јувентус са 2:1, док је Лацио пред својим навијачима ремизирао 1:1 са Кјевом у утакмицама 32. кола италијанске Серије А

Ђенова је на свом терену са 3:1 победила Ћезену, Парма је са 1:0 савладала Палермо, док је Верона са 3:2 била боља од Сасуоло.

Торино је до првог тријумфа над Јувентусом у последњих 20 година дошао после преокрета.

„Стара дама” је повела у 35. минуту голом Андрее Пирла из слободног ударца са око 20 метара, а у последњем минуту првог дела игре изјендачење Торину донео је Матео Дармијан, који је искористио проигравање Фабија Кваљареле с десне стране.

Почетак другог полувремена протекао је у офанзивној игри обе екипе, а Торино је у 57. минуту поставио коначан резултат. Овај пут улоге су биле замењене – Дармијан је с леве стране проиграо Кваљарелу, који је са око пет метара савладао Ђанлуиђија Буфона.

Другопласирани Лацио пред свој навијачима није успео да искористи пораз Јувентуса и смањи бодовни заостатак за торинским тимом.

Немац Мирослав Клосе је у 45. минуту довео Лацио до предности, али је Кјево, упркос инфериорној игри успео у 75. минуту преко Алберта Палоскија да дође до изједначења.

Ђенова је победом над Ћезеном задржала теоретске шансе да се наредне сезоне нађе у Лиги Европа.

Голове за Ђенову постигли су Андреа Бертолачи у 38. минуту, Дијего Пероти из једанаестерца у трећем минуту судијске надокнаде времена првог дела игре и Леонардо Паволети у 53.

Једини гол за Ћезену, која је овим поразом све даље од опстанака у лиги, постигао је Карлос Карбонеро у 69. минуту.

Аталанта је до ремија дошла у судијској надокнади времена, када је у 93. минуту Херман Денис поравнао резултат после једног корнера. Први гол за домаћина постигао је Алехандро Гомес у 43. минуту на асистенција Максимилијана Моралеса.

Емполи је двапут био у предности, прво је Рикардо Сапонара у 41. минуту затресао мрежу Аталанте, да би потом Масимо Макароне у 60. повисио на 2:1.

Фудбалери Каљарија направили су велико изненађење пошто су победили домаћу Фиоренитну са 3:1 (1:0).

Каљари је петим тријумфом у шампионату освојио три важна бода у борби за опстанак, док је Фиорентина после Наполија (3:0) и Вероне (1:0) везала и трећи неуспех.

Тим из Фиренце овим поразом знатно је закомпликовао ситуацију око изласка на евросцену наредне сезоне.

Двоструки стрелац за госте био је Дује Чоп, у стрелце се у финишу утакмице уписао и Дијего Фаријас после соло акције, док је почасни погодак за Фиорентину постигао Алберто Ђилардино у 74. минуту.

Српски репрезентативац Ненад Томовић одиграо је цео меч за „љубичасте”, баш као и голман Каљарија Жељко Бркић.

Наполи је са 4:2 савладао Сампдорију. Екипа Синише Михајловића већ четврто коло не зна за победу, забележила је два ремија и два пораза.

Наполи је, с друге стране, нанизао три тријумфа и налази се на четвртој позицији са два бода мање од Роме.

Сампдорија је повела у 12. минуту, пошто је Раул Албиол погодио своју мрежу, али се Наполи врло брзо вратио у меч и до краја првих 45 минута преокренуо резултат.

Прво је Маноло Габијадини изједначио на 1:1 у 31. минуту, да би само три минута касније Гонзало Игуаин довео Наполи у вођство.

На 3:1 повисио је Лоренцо Инсиње у 47. минуту, а победу Наполија потврдио је Игуаин у 81. минуту из једанаестерца. Сампдорија је до краја меча успела само да смањи резултат преко Луиса Муријела у 89. минуту.

Семафор 32. кола Серије А:

Аталанта – Емполи 2:2 (Гомес 43, Денис 90+3 – Сапонара 41, Макароне 60)

Ђенова – Ћезена 3:1 (Бертолаћи 38, Пероти 45. пенал, Павелоти 53 – Карбонеро 69)

Верона – Сасуоло 3:2 (Гомез 30, Тони 63, 71 – Морас 35. аутогол, Флоро Флорес 89)

Лацио – Кјево 1:1 (Клосе 45 – Палоски 74)

Парма – Палермо 1:0 (Ноћерино 23. једанаестерац)

Торино – Јувентус 2:1 (Дармијан 45, Кваљарела 57 – Пирло 35)

Фиорентина – Каљари 1:3 (Ђилардино 74 – Коп 7. и 59, Фаријас 90+2)

Наполи – Сампдорија 4:2 (Габијадини 31, Игуаин 34. и 81. једанаестерац, Инсиње 47 – Албиол 12. аутогол, Мјуриел 89)

Удинезе – Милан 2:1 (Пинци 58, Баду 74 – Пацини 88)

Интер – Рома 2:1 (Ернанес 15, Икарди 88 – Наинголан 63)