Њукасл остао у Премијер лиги, Хал испао, Ливерпул се обрукао

Фудбалери Њукасла обезбедили су данас опстанак у Премијер лиги пошто су на домаћем терену победили Вест Хем са 2:0, у утакмици последњег 38. кола Премијер лиге.

Њукасл је повео у 54. минуту голом Мусе Сисока, а победу и опстанак у Премијер лиги црно-белима донео је Јонас Гутијерес у 85. минуту. Гутијерес се крајем прошле године вратио на терен пошто се опоравио од рака тестиса.

Фудбалери Хал ситија одиграли су на свом терену без голова с Манчестер јунајтедом и испали из лиге, пошто заузимају 18. место са 35 бодова. Осим Хала, следеће сезоне у Чемпионшипу играће и Барнли и Квинс Парк Ренџерс.

Нови шампион Премијер лиге, лондонски Челзи се победом опростио од својих навијача, пошто је се 3:1 савладао Сандерленд. Голове за Челзи постигли су Дијего Коста из једанаестерца у 37. минуту и Лоик Реми у 70. и 88. минуту, док је једини погодак за Сандерленд постигао Стивен Флечер у 26. минуту.

Екипа Жозеа Мориња је сезону завршила са 87 бодова, док је Сандерленд на 16. месту са 38 бодова.

Фудбалери Стоука су сезону окончали убедљивом победом против Ливерпула од 6:1.

Мрежу „црвених” начео је Маме Диуф головима у 22. и 26. минуту, голеаду је наставио Џонатан Волтерс четири минута касније, док су се до полувремена у стрелце уписали и Чарли Адам и Стивен Н'Зонзи.

Једини гол за Ливерпул постигао је, у свом последњем мечу за екипу са Енфилда, капитен Стивен Џерард у 70. минуту, а коначан резултат поставио је Питер Крауч четири минута пре краја меча.

Ливерпул је сезону завршио на шестом месту на табели са 62 бода, а Стоук је девети са 51 бодом.

У осталим утакмицама Лестер је на свом терену победио Квинс Парк Ренџерс са 5:1, Арсенал је на Емирејтсу победио Вест Бромвич са 4:1, а Манчестер сити победио је Саутемптон као домаћин са 2:0.

Кристал Палас победио је на свом терену Свонси са 1:0, а истим резултатом Тотенхем је у Ливерпулу победио Евертон, а Барнли у Бирмингему Астон Вилу.

Из Премијер лиге, шампион Челси ће играти у Лиги шампиона, а директан пласман у то такмичење изборили су другопласирани Манчестер сити и трећепласирани Арсенал. У квалификацијама за то елитно такмичење играће Манчестер јунајтед који је четврти.

У Лиги Европа играће петопласирани Тотенхем, а Ливерпул са шестог места иде у квалификације за то такмичење.

У Премијер лигу улазе Бормаут и Вотфорд, као и победник дуела између Норича и Мидлсбороа.

Резултати и стрелци 38. кола Премијер лгие:

Њукасл - Вест Хем 2:0 (Сисоко 54, Гутјерез 85)

Хал - Манчестер Јунајтед 0:0

Арсенал - Вест Бромвич Албион 4:1 (Волкот 4, 14, 37, Вилшер 17. - Меколи 57)

Астон Вила - Барнли 0:1 (Ингс 6)

Челзи - Сандерленд 2:1 (Коста 37. пенал, Реми 70, 88. - Флечер 26)

Евертон - Тотенхем 0:1 (Кејн 24)

Стоук - Ливерпул 6:1 (Дијуф 22, 26, Валтерс 30, Адам 41, Н"Зонзи 45, Крауч 87. - Џерард 70)

Манчестер Сити - Саутемптон 2:0 (Лампард 31, Агуеро 88)

Кристал Палас - Свонси 1:0 (Шамак 57)

Лестер - КПР 5:1 (Варди 16, Олбрајтон 43, Уљоа 51, Камбијасо 52, Крамарић 86. - Остин 58)