Келн прекинуо серију Шалкеа, Бајерн декласирао Дортмунд, реми Аугсбурга

Фудбалери Келна победили су у гостима екипу Шалкеа са 3:0 у утакмици осмог кола Бундеслиге.

Келн је повео у 45. минуту голом Ентонија Модестеа, предност гостију је дуплирао Јаник Герхарт десет минута пре креја меча, а победу је потврдио Симон Цолер поготком у 84. минуту.

Српски интернационалац и првотимац Келна Милош Јојић није био међу 18 играча који су конкурисали за овај меч.

Шалкеу је ово први пораз после четири везане победе, и даље је на трећем месту на табели Бундеслиге са 16 бодова. На другој страни, Келн је пети са два бода мање.

У наредном, деветом колу Келн дочекује Хановер, док Шалке, такође на свом терену, игра против Херте.

Фудбалери Бајерна убедљиво су данас са 5:1 на свом терену савладали Борусију Дортмунд. По два поготка су постигли Томас Милер и Роберт Левандовски, а један Марио Геце. Стрелац за Борсију био је Пјер Обамејанг.

Бајерн је наставио да доминира Бундеслигом и убедљиво је први са свих осам победа. Борусија је одмах иза са седам бодова мање.

Бајер је у Леверкузену играо нерешено 1:1 са Аугсбургом.

Гости, који су недавно изгубили од Партизана у Лиги Европа, повели су аутоголом голмана домаћих Бернда Леноа, а коначан резултат поставио је Карим Белараби.

Семафор осмог кола Бундеслиге:

Шалке - Келн 3:0 (Модесто 45, Герхарт 80, Цолер 84)

Бајер Леверкузен - Аугсбург 1:1 (Белараби 39 - Лено 12. аутогол)

Бајерн Минхен - Борусија Дортмунд  5:1  (Милер 26, 35. пенал, Левандовски 46, 58, Геце 66 - Обамејанг 36)

Дармштат - Мајнц 2:3 (Хелер 27, Зајлер 57 - Бел 15, Мали 24, Де Блазис 64)

Борусија Менхенгладбах - Волфсбург 2:0 (Нортвајт 75, Траоре 79)

Инголштат - Ајнтрахт Франкфурт 2:0 (Грос 78, Лекс 84)

Хановер - Вердер Бремен 1:0 (Сане 55)

Херта - Хамбург 3:0 (Калу 17, Ибишевић 76, 78)

Хофенхајм - Штутгарт 2:2 (Фоланд 33, 77. - Клемен 64, Вернер 90)