Вардијева бомба у тријумфу Лисица против Ливерпула, Марсијал као Анри

Фудбалери Лестера победили у на свом терену Ливерпул са 2:0 у утакмици 24. кола Премијер лиге и задржали прво место на табели.

Двоструки стрелац у 14. првенственој победи Лестера био је Џејми Варди, који је постигао голове у 60. и 71. минуту. Он је у првенству постигао 18 голова и први је стрелац Премијер лиге.

Лестер је први на табели са 50 бодова, а Ливерпул је осми са 34 бода.

Сити на другом месту на табели има 47 бодова, три мање од Лестера, а Сандерленд, који је последње три утакмице без победе, заузима претпоследње 19. место са 19 бодова.

Тотенхем је на гостујућем терену победио Норич са 3:0 и попео се на треће место на табели. Тотенхем је повео у другом минуту голом Деле Алија, што је његов седми гол у првенству, а коначан резултат поставио је Хари Кејн са два гола, у 30. и 90. минуту. Он је тако постигао 15. погодака у Премијер лиги и други је на листи стрелаца иза Вардија.

Екипа Маурисија Покетина на трећем месту има 45 бодова, а Норич, који је претрпео четврти узастопни пораз, заузима 17. место на табели са 23 бода и налази се на два бода од зоне испадања.

Фудбалери Манчестер Јунајтеда победили су на свом терену Стоук са 3:0 Домаћи су повели у 14. минуту голом Џеса Лингарда, Ентони Марсијал дуплирао је вођство у 23. минуту (реализација слична легендарном Анрију), а коначан резултат поставио је Вејн Руни у 53. минуту.

Јунајтед је пети на табели са 40 бодова и налази се на пет бодова мање од Арсенала на четвртом месту које води у квалификације за Лигу шампиона. Стоук је претрпео други везани пораз и заузима девето место на табели са 33 бода.

Арсенал је као домаћин одиграо без голова са Саутемптоном и остао је на четвртом месту на табели. Екипа Арсена Венгера нема победу у последње четири утакмице у првенству.

Фудбалери Свонсија и Вест Бромвич Албиона одиграли су нерешено 1:1, Борнмут је после преокрета победио Кристал Палас са 2:1 голом Беника Афобеа, а Вест Хем је као домаћин победио Астон Вилу са 2:0 и нанео јој 15. пораз у првенству којим је „закуцао” за дно табеле.