Победе Атлетика, Севиље, Еибара и Сосиједада, Барса уништила Селту

Баскијци у финишу сломили отпор Лас Палмаса, Фернандо Торес погодио у другом минуту за победу Јорганџија

Сосиједад је лако изашао на крај са Гранадом, која је и даље у зони испадања. Ојарзабал је био двоструки стрелац.

Севиља је тек у другом делу другог полувремена сломила отпор Лас Палмаса, који је такође у зони испадања.

Фудбалери Барселоне задржали су прво место Примере, пошто су данас на свом терену убедљиво победили Селту са 6:1, у 24. колу такмичења.

Барсу је до тријумфа предводио Луис Суарес са три гола и асистенцијом, као и Лионел Меси са једним голом и две асистенције. Овај тандем је забавио публику извођењем пенала којим је одата пошта легендарном Јохану Кројфу, бившем играчу и тренеру Барселоне.

Уругвајски репрезентативац постао је вечерас и први стрелац Примере са 23 постигнута гола, једним више од Кристијана Роналда. Суарес је у 11 првенствених мечева на Ноу Кампу постигао 16 голова.

Барселона сада има три бода предности у односу на Атлетико Мадрид, који је раније данас победио у гостима Хетафе 1:0, односно четири више од Реал Мадрида.

Барселона има и утакмицу мање, тако да ако у среду победи Хихон у заосталом мечу, може да стекне и шест бодова предности.

Барса је повела у 28. минуту прелепим голом Лионела Месија из слободног ударца. Он је са око 25 метара благо са десне стране сместио лопту под пречку на десној страни гола, поред немоћног голмана Серхија Алвареса, који се узалуд бацио.

Селта је изједначила у 39. минуту после пенала који је извео Јон Гидети. Једанаестерац је досуђен јер је Ђорди Алба направио прекршај у свом шеснаестерцу.

Барселона је у другом полувремену заиграла боље и почела да ствара шансе, а поново је повела у 59. минуту после сјајне акције нападачког тандема домаћина. Меси је контролисао лопту на ивици шеснаестерца, а онда је лобом послао унапред, само да би на њу натрчао Суарес и из првог контакта је спровео под пречку за 2:1.

На 3:1 повисио је Суарес после акције Месија и Нејмара. Аргентинац је пронашао Бразилца, који је прошао голмана и упутио лопту ка голу, али је Суарес избегао ризик и закуцао је у празну мрежу.

Најзабавнији тренутак меча десио се у 81. минуту меча, када је досуђен пенал за Барселону. Меси је пришао лопти, али је само додао неколико метара у десну страну, да би на њу натрчао Суарес и сместио је у мрежу. Овакав начин извођења пенала прославио је Кројф играјући за Ајакс 1982. године.

Само четири минута после тога Иван Ракитић је мајсторски лобовао Алвареса и повисио на 5:1, а коначни резултат поставио је Нејмар у другом минуту надокнаде времена, после асистенције Суареса

Семафор 24. кола Ла Лиге:

Спортинг Хихон – Рајо Ваљекано 2:2 (Гереро 5, Халиловић 45+1 – Мику 39, Хозабед 58)

Реал – Билбао 4:2 (Роналдо 3, 87, Родригез 38, Крос 45 – Ерасо 10, Елустондо 90)

Виљареал – Малага 1:0 (Солдадо 18)

Валенсија – Еспањол 2:1 (Негредо 71, Черишев 76 – Дуарете 52)

Депортиво – Бетис 2:2 (Бергантинос 15, Фајр 51 - Мусонда 20, Варгас 37)

Сосиједад – Гранада 3:0 (Ојарзабал 21, 60, Џонатас 45)

Севиља – Лас Палмас 2:0 (Банега 69, Гамеиро 76)

Еибар – Леванте 2:0 (Бастон 37, Тоно 58. аутогол)

Хетафе – Атлетико 0:1 (Торес 2)

Барселона – Селта 6:1 (Меси 28, Суарез 59, 75, 82, Ракитић 84, Нејмар 90+1 – Гудети 39. пенал)